Bunda a rukavice: Aké vlastnosti si u tohto typu oblečenia na motorku všímať?

Motorkári veľmi dobre vedia, že kvalitné oblečenie nie je len otázkou štýlu, ale predovšetkým  bezpečnosti a komfortu počas jazdy na motorke. Nakoľko môže mať výber bundy a rukavíc  významný vplyv na vašu bezpečnosť, pohodlie a jazdné skúsenosti, dôležité je venovať pozornosť jeho dôležitým vlastnostiam.

Aké vlastnosti si u tohto špecifického a nevyhnutného oblečenia na motorku všímať?

Materiál

Kvalitná bunda by mala byť vyrobená z vode a vetruodolného materiálu, čo vám zabezpečí ochranu pred nepriaznivými poveternostnými podmienkami a umožní pohodlnú jazdu v rôznych situáciách.

Oblečenie by malo byť aj dostatočne priedušné, čo je kľúčové pre udržanie optimálnej teploty tela, zabraňuje jeho prehriatiu a zlepšuje celkový komfort počas jazdy. Ak si preto práve vyberáte novú bundu Ixon, dobre si overte, či týmito základnými vlastnosťami disponuje.

Bezpečnosť

Prítomnosť reflexných prvkov na bunde aj rukaviciach zvyšuje viditeľnosť motorkára, najmä v podmienkach s obmedzeným svetlom, čo prispieva k jeho celkovej bezpečnosti na cestách.

Bunda s vložkami alebo chráničmi v oblastiach ako ramená, lakťové kĺby a chrbtica zas poskytuje dôležitú ochranu pred nárazmi a minimalizuje zranenia pri prípadnom páde.

Pohodlie a flexibilita

Bunda by mala mať pohodlný strih, ktorý umožňuje voľný pohyb a podporuje vašu bezpečnosť. Rovnako aj štýlové rukavice na motorku by mali disponovať určitým komfortom a prispôsobiteľnými páskami alebo suchými zipsami na stopercentné uchytenie na ruke. Každý jeden druh oblečenia na motorku nesmie byť bez ochranných bezpečnostných prvkov, ktoré chránia vaše telo a jeho časti v prípade pádu.

Prítomnosť vreciek

Praktické vrecká na bunde a rukaviciach umožňujú pohodlné uloženie dôležitých vecí, čo je užitočné pre jazdcov, ktorí chcú mať po ruke nevyhnutné predmety ako kľúče alebo peňaženka.

Dizajn a estetika

Mnohí sa pri kúpe rozhodujú na základe dizajnu a prevedenia oblečenia. Ten by však mal korešpondovať s umiestnením spomínaný bezpečnostných a reflexných prvkov, ktoré zvyšujú vašu viditeľnosť a bezpečnosť na nie vždy ideálnej vozovke.

Pri výbere oblečenia na motorku je teda rozhodujúce zvážiť viaceré aspekty. Bezpečné a komfortné oblečenie je však dôležitou investíciou do vašej ochrany a pohody na cestách, čo je pre každého vášnivého motorkára neoceniteľné a mali by ste na to myslieť.

Zdroj obrázka:andranik123/AdobeStock.com

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *