Platené prieskumy – návod ako na to

Platené prieskumy predstavujú spôsob, ako môžete jednoducho zarábať na internete. Online prieskumy nezaberajú veľa času a ich vyplnenie je nenáročné. Prakticky je dôležité sa len zaregistrovať do jednej z dotazníkových spoločností a vypĺňať ankety za peniaze. Takýmto štýlom si viete privyrobiť len odpovedaním na jednoduché otázky. Možnosť vyplňovania dotazníkov za peniaze je zároveň dostupná pre každého používateľa internetu. Vzhľadom na vaše osobné údaje sa vám však prideľuje počet dotazníkov, ktoré môžete vypĺňať.

Vyplňovanie dotazníkov za peniaze ponúkajú viaceré spoločnosti, pričom vám v tomto článku aj pár predstavíme. Dotazníky nie sú odosielané pravidelne a preto je vhodné, aby ste sa zaregistrovali aj do viacerých spoločností naraz.

Rýchle odkazy na registráciu

Ako fungujú online prieskumy?

Online prieskumy vytvárajú spoločnosti, ktorých úlohou je získať názory respondentov na určitú problematiku, produkt, či službu. Tieto spoločnosti vytvárajú ankety za peniaze, do ktorých sa môže zapájať akýkoľvek účastník. Jedinou podmienkou pre vstup do vypĺňania dotazníkov za peniaze je registrácia. Pri tvorbe vášho profilu treba byť dôsledný. Na základe podaných informácií sa vám totižto prideľujú ako konkrétne ankety, respektíve prieskumy. Snažte sa o sebe poskytnúť čo najviac informácií, aby ste mohli získať čo najviac online prieskumov za peniaze.

Po registrácii vám budú chodiť upozornenia, že môžete vyplniť pridelený dotazník. Touto formou vedia veľmi rýchlo a jednoducho spoločnosti získať informácie online a vy si viete privyrobiť. Čo sa týka samotných peňazí, niektoré spoločnosti umožňujú priamo vyplácanie určitej čiastky na váš účet, iné sprostredkúvajú odmeny, ktoré si môžete vyberať podľa vašich preferencií. Pre používateľov je to výhodné najmä preto, že pri tom nestrávia prakticky žiadny čas a idú im peniaze pomimo.

online prieskumy

Vypĺňanie dotazníkov ako práca z domu?

Na vypĺňaní dotazníkov za peniaze je možné zarobiť. Ideálne je vyberať si overené spoločnosti, ktoré ponúkajú aj najlepšie platené dotazníky. Ak chcete aby vám táto forma zárobku budovala aspoň čiastočný príjem, je dôležité, aby ste využívali viaceré spoločnosti zároveň, čím zvýšite aj počet dotazníkov, ktoré vám budú prichádzať. Keďže si táto forma „práce“ nevyžaduje žiadne vstupné poplatky neinvestujete do nej žiadne financie a prakticky len minimum času. Za vyskúšanie to teda určite stojí a postupne uvidíte, či ste dobrý respondent pre väčšinu spoločností.

Spoločnosti, ktoré sprostredkúvajú platené online prieskumy

Pri realizácii tejto formy práce je snáď najdôležitejšia voľba správnej spoločnosti. Niektoré totiž neposkytujú dostatok dotazníkov za peniaze, či odmeny, iné nemusia byť overené a bezpečné. Poďme si predstaviť známe spoločnosti, ktoré sa venujú publikácii dotazníkov za peniaze a prinášajú vám tak možnosť zarobiť si:


Market Agent dotazníková spoločnosť

Rakúska spoločnosť MarketAgent patrí medzi najznámejšie, ktoré sa online prieskumom za peniaze venujú. Po bezplatnej registrácii budete upozornením informovaný o každom dotazníku, ktorý môžete vyplniť. Ročne táto spoločnosť vytvára viac ako 800 štúdií a každodenne do jej databázy pribúdajú stovky členov. Pri vypĺňaní dotazníkov zbierate body, ktoré si potom môžete nechať v peňažnej forme vyplatiť priamo na účet. Minimálna hodnota pre výplatu sú 2€ a priamo za registráciu získate 1,50€.


Slovenský národný panel – Vypĺňanie dotazníkov

Táto spoločnosť vám umožňuje získať odmenu nielen za vypĺňanie dotazníkov, ale aj za registráciu nových členov. Slovenský národný panel vám dáva na výber, či si nazbierané body vymeníte za konkrétne veci alebo necháte vyplatiť na účet. Pri registrácii sa nemusíte obávať žiadnych poplatkov, dôležité je však precízne vyplniť až 12 profilových dotazníkov. Na registráciu musíte mať minimálne 15 rokov a musíte byť občanom Slovenskej republiky. Čo sa týka recenzií, patrí táto spoločnosť medzi jednu z najobľúbenejších, pretože je prehľadná a variabilná.


vyplňovanie dotazníkov

IPrieskum – online prieskumy za odmenu

Výhody online dotazníkov prostredníctvom spoločnosti IPrieskum spočívajú napríklad v tom, že ich môžete vypĺňať cez mobilnú aplikáciu. Môžete tak dotazníky vyplniť takmer kedykoľvek, nie len pri vašej práci na počítači. Tiež vás aplikácia jednoducho upozorňuje na nové prieskumy a tak si nemusíte aplikáciu neustále kontrolovať. Pri tejto spoločnosti je však jedna výrazná zmena oproti dvom predchádzajúcim. Body, ktoré z dotazníkov za peniaze vyzbierate môžete uplatniť len na odmeny z katalógu odmien.


Mnforce dotazníky

Komunita dotazníkovej spoločnosti Mnforce združuje niekoľko tisíc aktívnych členov v rámci Slovenska. Za vypĺňanie dotazníkov môžete získavať finančné odmeny, prípadne výherné žreby. Výplatné minimum pre túto spoločnosť je 5€, čo predstavuje 500 bodov. Za jeden dotazník pritom získate 20 až 200 bodov. Pri registrácii je však potrebné, aby ste mali viac ako 18 rokov.


Platné dotazníky – Populácia

Populácia je spoločnosť, ktorá sprostredkúva veľké množstvo rôznych dotazníkov, nielen v online forme, ale aj v telefonickej, či vo forme skupinovej diskusie. Táto spoločnosť opäť poskytuje možnosť výberu, či body využijete vo finančnej odmene, prípadne si vyberiete niektoré z hodnotných cien.


iVyskumy.sk prieskumy

Spoločnosť iVyskumy.sk vám prináša možnosť nazbierané body vymeniť za hotovosť, darovať na dobročinné účely alebo vymeniť za poukážky na nákup. Okrem vypĺňania dotazníkov sa môžete do prieskumov zapojiť aj prostredníctvom diskusií, mobilných a telefonických výskumov, či prostredníctvom SMS. Využívanie tejto formy online dotazníkov je výhodné a peniaze vám spoločnosť doručí poštovou poukážkou.


Dotazníková spoločnosť Vyskumy.sk

Vyskumy.sk patrí medzi overené dotazníkové spoločnosti, ktorá sa venuje aktuálnym prieskumom na rôznorodé témy. Cieľom je najmä získať reálne názory od bežných ľudí na rôzne produkty, stránky, či reklamy. Okrem vypĺňania prieskumov sa môžete zapojiť aj do ďalších projektov, medzi ktoré patrí napríklad Odmeňovač. Pri vypĺňaní dotazníkov a aj pri samotnej registrácii získavate TNS mince, ktoré sú virtuálnymi mincami. Po nazbieraní TNS mincí si môžete vybrať čokoľvek z katalógu odmien. Odmena za vyplnenie dotazníka je priamo úmerná dĺžke dotazníka. Stránka pre používateľov tiež poskytuje aj žrebovania o rôzne zaujímavé výhry.


Dotazníková spoločnosť Daedalus Online

Daedalus Online je spoločnosť, ktorá realizuje internetové prieskumy pre rôzne spoločnosti na trhoch v rámci celého sveta. Merajú najmä spokojnosť zákazníka v rámci rôznych platforiem. Odmena za jeden dotazník sa pohybuje v závislosti od toho, koľko vám vyplnenie dotazníka zaberie času. Hotovosť si môžete zameniť po získaní 1000 bodov, čo predstavuje 10€. Keď už nebudete chcieť podávať viac informácií o vašej osobe, môžete ukončiť spoluprácu a vymazať všetky údaje.

práca na počítači

Mobrog platené dotazníky

Táto dotazníková spoločnosť v súčasnosti pôsobí až v 60 krajinách, vďaka čomu môže realizovať online prieskumy po celom svete. Prieskumy sú dostupné na internete, no tiež ich môžete vypĺňať aj prostredníctvom aplikácie. Za účasť na prieskume Mobrog môžete získať 0,50€ až 3€. Jeden užívateľ môže mať len jeden profil a účasť na dotazníkoch nie je povinná. Pozvánky na dotazníky vám budú chodiť priamo na mail, prípadne aplikáciu. Výplata sa vypláca prostredníctvom Paypal peňaženky, preto je potrebné, aby ste sa prihlasovali rovnakým mailom.


Platené prieskumy na Glaxes.com

Poslednou spomenutou spoločnosťou v tomto článku, ktorá patrí medzi overené možnosti vypĺňania dotazníkov za peniaze je Glaxes.com. Výhodou tejto spoločnosti je najmä to, že poskytuje možnosť vypĺňania dotazníkov pre všetkých, bez rozdielu pohlavia, sociálneho postavenia, či bydliska. Za vyplnenie dotazníka získavate body, ktoré potom môžete vymeniť za peniaze alebo darovať na charitatívne účely. Glaxes.com vytvára prieskumy pre mnohé spoločnosti, pritom však neposkytuje o vás klientom žiadne údaje.

Skúšali ste už niektoré z týchto prieskumových spoločností? Aké máte s nimi skúsenosti? Oslovil vás tento spôsob zárobku z domova? Podeľte sa s nami o vaše názory v komentároch :).

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *