Vytvorte si z vašej spálne oázu pohodlia

Spálňa je miestom, kde asi najradšej trávime náš čas, pretože si tu môžeme dopriať vytúžený oddych a relax. Aby sme však mohli načerpať dostatok energie, je dôležité, aby bola naša spálňa zariadená v jednotnom tóne, nehýrila veľkým množstvom farieb, ale naopak, vytvárala pokojnú atmosféru volajúcu po oddychu a pohodlí.

Začnite matracom

Ani tá najdrahšia posteľ nebude spĺňať svoj účel, ak budete mať nekvalitný matrac. Každá zdravá spálňa má kvalitný matrac, kupovaný podľa potreby majiteľa. Spánok je pre naše zdravie nesmierne dôležitý, preto jeho výber nezľahčujte.

Kvalitná posteľná bielizeň

Každé ročné obdobie si vyžaduje inú posteľnú bielizeň. Okrem rôznych farebných odtieňov by ste mali myslieť aj na materiál. V teplejších mesiacoch voľte saténové či tenšie bavlnené obliečky, v ktorých vám nebude zbytočne horúco. Naopak, v zimnom období sú vhodné bavlnené obliečky, ale nepokazíte nič ani flanelom. Udržujú príjemnú a vyrovnanú teplotu tela.

Vankúše všade navôkol

Jemnosť a mäkkosť je zárukou pohodlia. Pri vankúšoch sa môžete odviazať. Malé, veľké, vzorové či jednofarebné. Záplava vankúšov, samozrejme, vyberaných s citom, vytvorí v spálni príjemnú atmosféru a okrem toho vyzerajú luxusne a štýlovo.

Pridajte deku – alebo dve

Tak ako pri vankúšoch aj pri dekách sa nemusíte rozhodovať medzi kvantitou a kvalitou. Čím viac, tým lepšie. Počas horúcich letných dní prehoďte na posteľ tenkú prikrývku alebo vzdušný letný prehoz. Naopak, ideálny materiál na chladné zimné večery je fleec. Deka z tohto materiálu je veľmi pružná, ľahká a zároveň má výborné termoregulačné vlastnosti.

kký koberec vám spríjemní vstávanie

Nie je nič horšie, ako vyskočiť z postele bosými nohami na studenú podlahu. Človek má hneď chuť vrátiť sa späť do postele. Ak bojujete so studenou podlahou, je vhodné si dať do spálne hrubší koberec. Riešením môžu byť aj menšie koberčeky umiestnené na strategických miestach – vedľa postele či pri kresle na čítanie.

Už viete ako na to?

Či už to budú kvalitné obliečky, vankúše či mäkké koberčeky pri posteli. Buďte kreatívny a vytvorte si zo svojej spálne najpohodlnejšie miesto v byte. S našimi tipmi sa vám určite podarí vytvoriť si pohodlné hniezdočko oddychu.

Zdroj obrázku: New Africa / Shutterstock.com

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *