4 dôvody, prečo by ste mali začať používať sušičku

Pokiaľ ide o pranie a sušenie bielizne, mať v byte alebo dome sušičku poskytuje veľké výhody. Každodenná upratovacia práca, sušenie čerstvo opranej bielizne na vzduchu si vyžaduje nielen čas a námahu. Priestorové a poveternostné obmedzenia sú tiež to, čo robí sušenie oblečenia na vzduchu problémom. Od individuálneho prichytenia mokrého oblečenia na šnúru alebo tyč až po čakanie, kým na vzduchu uschne – vaša čistá bielizeň je tiež vystavená poveternostným vplyvom a môže zachytávať prach a nečistoty nachádzajúce sa vo vzduchu.

So sušičkou si naopak vychutnáte pohodlie prania, sušenia a ukladania čistého oblečenia do šatníka na okamžité použitie – bez ohľadu na veľkosť náplne bielizne. Tu je šesť dobrých dôvodov, prečo vám sušička môže pomôcť.

Sušička Miele vám ušetrí drahocenný čas aj námahu

Pranie oblečenia je len polovica úspechu. Vypranú bielizeň treba aj vysušiť. Proces sušenia mokrého oblečenia na tyči alebo šnúre však môže trvať v malom byte deň alebo viac. S modernou sušičkou Miele môžete vyprať a vysušiť viacero dávok bielizne za deň a ihneď ich uložiť do skrine. Tým si ušetríte drahocenný čas aj námahu, a to všetko pri zachovaní tej najvyššej kvality oblečenia.

Sušíte bez priestorového obmedzenia a plesní

Ak je pri sušení problémom obmedzený priestor, kompaktná sušička by bola ideálnym domácim spotrebičom na vykonanie potrebnej pracej úlohy. Rozlúčte sa preto doma s nevzhľadnými šnúrami na bielizeň a štipcami na prádlo, pretože sušičky sú kompaktné a možno ich prehľadne uložiť v rohu vašej kuchyne a zároveň poskytujú optimálny výkon sušenia bez vzniku vyššej vlhkosti a plesne.

Špeciálne programy sušenia, vám tiež poskytujú pohodlie pri ukladaní oblečenia do skrine ihneď po praní a sušení. So sušičkou sa tak už nikdy nebudete musieť starať o to, či vaša predchádzajúca várka oblečenia uschla na šnúre pred vypraním tej ďalšej.

Bezproblémové žehlenie

Nie ste fanúšikom vrások zo žehlenia? Ďalší špeciálny program sušičiek sa postará o udržanie optimálnej vlhkosti v bielizni, ktorá sa potom bude lepšie žehliť a vy sa nebudete musieť trápiť s náročným vyrovnávaním látky na žehliacej doske. Ak to spojíte s ohľaduplným praním v kvalitnej Miele práčke, efekt bude ešte lepší.

Rýchle schnutie, bez ohľadu na počasie

Sušenie bielizne na vzduchu je často ovplyvnené vlhkým počasím alebo konkrétnym obdobím – a tak môže trvať niekoľko dní. Sušenie bielizne na tyči alebo šnúre pod slnkom ju vystavuje aj prachovým časticiam, smogu a pachom. Vystavenie slnku môže pomôcť pri dezinfekcii bielizne, ale ultrafialové lúče môžu spôsobiť aj vyblednutie farieb vášho oblečenia.

So sušičkou môžete eliminovať potrebu spoliehať sa na dobré počasie a urýchliť proces sušenia pre  sviežo voňajúcu bielizeň. Rozlúčte sa preto s dlhými čakacími dobami, vyblednutím farieb a pachmi a urobte si radosť s nosením svojho obľúbeného kompletu, kedykoľvek budete chcieť. Zdroj obrázka: SViktoria/Shutterstock.com

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *