Zvažujete výmenu okien pri prerábke domu? Hliníkové okná sú výbornou investíciou

Ak ste sa rozhodli pre rekonštrukciu vášho bývania a tentokrát chcete zvoliť trvácne materiály, ktoré už počas vášho života nebudete musieť viac vymieňať, hliníkové okná sú zárukou kvality, ktorá je naozaj na celý život. Nezáleží na tom či ste sa rozhodli pre modernizáciu bývania, alebo si budujete vlastný domček, výber okien je pre kvalitu bývania, ako aj nízke náklady do búducnosti, kľúčový. Pri výbere okien si dopodrobna preskúmajte trhovú ponuku a zvážte všetky pre aj proti, ktoré vás do budúcna čakajú.

Prečo uprednostniť práve hliník

Hliníkové okná majú ľahšie modelovateľný rám, ktorý je ľahký, ale zároveň veľmi silný. Hodí sa prakticky na akýkoľvek typ stavby, pretože dobre izoluje. Hliníkové okná sa nevyrábajú len v hrubých a mohutných rámoch, ako to bývalo spočiatku, na výber máte aj elegantné tenké rámy, ktoré krásne priliehajú k stenám domu.

Hliník je výborne recyklovateľný a má veľmi dlhú životnosť, takže pri ich kúpe zvážte aj toto ekologické hľadisko. Hliníkové okná sa “dožívajú” až neuveriteľných 100 rokov, kým plastové majú životnosť väčšinou okolo 40 rokov. Je teda isté, že hliníkové okná vás doslova prežijú a sú skutočne investíciou na celý život, ktorú už viackrát nebudete musieť meniť.

Tradícia spojená s moderným štýlom

Ak patríte medzi tých, ktorí sú náročný na dizajn a svoj dom vidíte ako modernú industriálnu stavbu s veľkými štýlovými oknami, ktoré presvetľujú celý dom, stávkou na istotu sú aj drevohliníkové okná. Samotný hliník je pomerne cenovo náročný materiál, dobrou alternatívou však je spojiť hliník s iným materiálom, ako napríklad hliníkový kryt a plastový profil, prípadne kombinácia hliníka s drevom, lamináciou či inými povrchovými úpravami. Získate tak kvalitu za rozumnejšiu cenu.

Zdroj obrázku: noprati somchit / Shutterstock.com

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *