Jednoduché rady, vďaka ktorým môžete na problémy pri balení kufra zabudnúť

Prázdninová nálada graduje! K jej zlepšeniu navyše prispieva dlhodobo dobrá predpoveď počasia a rezervované pohodlné ubytovanie. Jedno však ešte len príde: treba si zbaliť kufre.

Ako každý jeden rok je preto pred vami otázka, čo si zbaliť a predovšetkým ako to uložiť, aby sa vám do batožiny zmestilo všetko dôležité!

Preto, aby ste si celý proces balenia uľahčili, vytvorili sme pre vás kontrolný zoznam s užitočnými tipmi, vďaka ktorým budete na prípadnú rýchlu cestu bez problémov pripravené.

Dobre naplánovanie je polovica úspechu

Samotné prípravy na dovolenku sú natoľko stresujúce, že práve balenie kufra niekoľko dní vopred vám môže ušetriť ďalšie starosti!

Vytvorte si na tento účel kontrolný oznam, vďaka ktorému si do kufra nezabudnete pribaliť pohodlné letné šaty s ľahkými topánkami. Zamyslite sa nad tým, čo všetko budete na dovolenke  potrebovať a poznačte si to do tohto zoznamu! Ako malé pravidlo vám môže pomôcť fakt, ktorým je, že ak nepotrebujete konkrétnu vec doma aspoň dvakrát do týždňa, nepotrebujete ju ani na dovolenke. Samozrejme, pokiaľ nejde o plavky.

Oblečenie, s ktorým si na dovolenke bez problémov vystačíte

Hygienické potreby ako zubná kefka, šampón a pleťový krém nie sú oblečením, ale dôležitými doplnkami každej dovolenky. Najlepšie sú menšie hygienické potreby na cesty z drogérie.

Potrebné sú aj odevy, ktoré sa dajú ľahko navzájom kombinovať, určite aj prať a sušiť. Pár vychádzkových a pár pevných topánok sa určite zmestí do kufra tiež!

Rovnako oceníte nielen počas chladných večerov ľahšie svetre a pohodlné dámske tričká, ktoré nezaberú veľa miesta a nie sú ani ťažké.

Nezabudnite na viac kusov spodnej bielizne a dnes už možno aj ochranu tváre, pretože v rezortoch začínajú opäť zavádzať niektoré hygienické protipandemické opatrenia.

Nezabudnite na papiere a dôležité dokumenty

Medzi základné dokumenty na dovolenku patria samozrejme peniaze a nasledovné veci:

  • pas;
  • vodičský preukaz (a doklady od vozidla), ak cestujete autom;
  • kreditná karta;
  • preukaz zdravotnej poisťovne a medzinárodný preukaz poistenca;
  • lieky.

Veľmi dôležité sú aj potvrdenia o očkovaní, prekonaní Covid-19 a testovaní, pretože situácia sa znova zhoršuje. Sledovať mapu cestovných upozornení je ďalšie plus dovolenkovej výbavy.

Ak na nič z nášho zoznamu nezabudnete, určite si dovolenku užijete bez starostí.

Zdroj obrázka: New Africa/Shutterstock.com

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *