Užívajte si komfort, ktorý vám dokáže poskytnúť len kvalitná bioklimatická pergola

Inštalácia bioklimatickej pergoly na terasu, záhradu, balkón alebo dokonca terasu vašej reštaurácie  je stávkou na istotu. Nielen pre dizajn a inovácie, ale aj pohodlie a praktickosť, ktoré vám táto moderná exteriérová tieniaca technika prináša.

Pokračujte v čítaní článku a dozviete sa o bioklimatickej pergole a jej výhodách  viac.

Čo si predstaviť pod pojmom bioklimatická pergola?

Moderná bioklimatická pergola je inovatívna konštrukcia vyrobená z otočných a motorizovaných lamiel, ktorá sa prispôsobí akémukoľvek typu nehnuteľnosti a jej prostrediu.

Bioklimatické pergoly sú ideálne na ochranu a rozšírenie rôznych priestorov s prihliadnutím na poveternostné podmienky prostredia, medzi ktoré môže patriť dážď, vietor a samozrejme silné slnko.

Táto štruktúra vám umožňuje vychutnať si vonkajšie priestory, či už v zime alebo v lete, vo dne alebo v noci, a je jedným z najlepších riešení na rozšírenie priestorov bez toho, aby ste museli vykonávať stavebné práce.

Kvalitné lacné pergoly pre dokonalú ochranu pred slnkom

Najväčšou výhodou kvalitnej lacnej pergoly je, že pomocou otočných lamiel môžete kontrolovať dopad svetla do prostredia, takže sa nemusíte obávať slnečných lúčov, ktoré by vás pri posedení či relaxe na čerstvom vzduchu otravovali.

Pergoly sú mimoriadne odolné

Na rozdiel od pergoly s pevnými lamelami vám bioklimatická pergola umožňuje vytvoriť vodotesnú bariéru zabudovaním drenážneho systému, ktorý zabraňuje vniknutiu vody pri daždi. Pevnosť celého systému dokonale podporuje aj kovová konštrukcia pergoly z ľahkého, ale stabilného hliníka. Otočný a vodotesný lamelový systém navyše umožňuje kontrolovať množstvo svetla na terase a úplne ju chrániť pred dažďom.

Vysoká energetická účinnosť

S uvedeným typom ovládania sa bioklimatická pergola stáva efektívnym riešením na vytvorenie príjemného vonkajšieho priestoru po celý rok. Tieto opatrenia umožnia regulovať rozdielne teploty a tým možno ušetriť energiu v klimatizačných a vykurovacích systémoch.

Do pergoly je možné inštalovať a integrovať aj iné riešenia. Na trhu je viacero možností ako napr.

  • Vetruodolné motorizované žalúzie – vytvárajú ešte viac chránené a pohodlnejšie prostredie.
  • LED osvetlenie – zaistí elegantný a moderný dizajn.
  • Senzory – blokujú slnko, dážď a vietor.

Pergola sa jednoducho udržuje v čistote a disponuje nádherným dizajnom, ktorý si rozumie s akýmkoľvek prostredím.

Zdroj obrázka:volkanozgumus/Shutterstock.com

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *