5 + 1 herná novinka pre Nintendo Switch v roku 2023

Kto by nepoznal kultovky ako Super Mario Bros, Donkey Kong alebo The Legend of Zelda? Nintendo si na svojich originálnych hrách vybudovalo silnú fanúšikovskú základňu. Nebojí sa však ani modernejších titulov, ktoré uvádza ako na bežiacom páse. Prinášame výber noviniek roku 2023, ktoré by na vašom Nintende Switch rozhodne nemali chýbať.

The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom

Na Nintendo Switch v máji 2023 dorazilo pokračovanie legendárnej série The Legend of Zelda. Tears of the Kingdom priamo nadväzuje na predchádzajúci diel Breath of the Wild (2017). V otvorenom svete sledujeme príbeh Linka a Zeldy, ktorí sa vydávajú na ďalšie dobrodružstvo v kráľovstve Hyrule. Hra od kritikov zožala veľmi dobré hodnotenie, čo potvrdzujú početné nominácie a výhry v medzinárodných vývojárskych súťažiach.

Mortal Kombat 1

Obľúbenú bojovú klasiku v remasterovanej edícii si na Nintendo Switch zahráte v druhej polovici septembra. Mortal Kombat 1 predstaví známe tváre, ako je Kitana alebo Scorpion, a ponúkne im rôzne skiny – napríklad Johnny Cage sa pripodobní Jeanovi-Claudovi Van Dammovi.

Metal Gear Solid: Master Collection Volume 1

MGS je ďalší z radu kultových titulov, ktorého sa platforma Nintendo Switch v októbri 2023 dočká. Kolekcia obsahuje pôvodné hry a začiatok celej série, ktoré prešli iba minimálnymi úpravami. Ako bonus dostanú fanúšikovia knihu scenárov a príbehy jednotlivých postáv.

Super Mario RPG

Pôvodne vyšla už v roku 1996 pre konzolu Super Nintendo Entertainment System (SNES) ako Super Mario RPG: Legend of the Seven Stars, na november 2023 sa však chystá jej remasterovaná edícia pre Nintendo Switch. Hráči sa môžu tešiť na plnú 3D grafiku alebo nové soundtrackové aranžmány.

Hogwarts Legacy

Brány Rokfortskej školy čiar a kúziel sa pre fanúšikov Harryho Pottera otvorili už začiatkom roka (kedy vyšla na PS4), „nintenďáci“ si však musia na vydanie Hogwarts Legacy počkať až do novembra. Hra do kúzelníckeho sveta prináša novú dejovú linku a rad easter eggov, medzi ktorými nájdete napríklad pomník nedávno zosnulému predstaviteľovi Hagrida.

Dead Cells: Return to Castlevania Edition

Herná séria Castlevania je vo svete gamingu niečo ako seriál Ordinácia v Ružovej záhrade – neustále vychádzajú nové diely alebo remasterované edície a jej sláva neutícha. Hráči sa v edícii Dead Cells stretnú s pôvodnou hrou a 5 ďalšími rozšíreniami, vrátane nového DLC Return to Castlevania.

Je známe, že majitelia Nintenda Switch si musia na obľúbené herné tituly od iných vývojárov mnohokrát počkať aj niekoľko mesiacov. Trpezlivosť však ruže (a hry) prináša. A po ktorej novinke tento rok siahnete vy?

Zdroj obrázku: BullRun / Stock.adobe.com

Iveta Nečesalová

Copywriter

Copywriterka, kterou tvorba textů živí od roku 2015. Tvoří srozumitelné a úderné texty, které lépe pomáhají zákazníkům porozumět nabízeným produktům a službám. Její texty najdete například na srovnávacím portálu produktvdetailu.cz.

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *