Domčeky na záhradku – drobný sklad i príjemné útočisko

Či už máte záhradku pri rodinnom dome alebo niekde v kolónii, vždy je dobré na nej vybudovať domček, v ktorom budete minimálne skladovať nástroje na jej obrábanie. Viete, ako vybrať správny domček na záhradku?

Domčeky na záhradu môžu plniť funkciu malého skladu, kam sa vám vojde všetko potrebné náradie a nástroje (vrátane kosačky, ak treba), ale i klasického relaxačného priestoru či miesta na prespanie.

K čomu slúži domček na záhrade

Ak si chcete na záhradu zadovážiť domček, je potrebné v prvom rade uvažovať o jeho účelu. Ten sa odvíja predovšetkým od lokalizácie záhrady. U rodinného domu bude domček plniť predovšetkým funkciu skladovaciu, ktorá nahradí priestor priamo v dome a naviac eliminuje nutnosť prenášania predmetov určených pre využitie v exteriéri do interiéru. Na samostatnej záhradke je situácia trocha iná a obvykle sa majitelia obzerajú po väčšom objekte, ktorý okrem skladovacej môže plniť i funkciu obytnú (aspoň v určitej provizórnej miere). Tá je výhodná predovšetkým pri náhlej zmene počasia, najmä v prípade, že je záhradka vo väčšej vzdialenosti od príbytku.

Aké druhy domčekov sú na trhu k dispozícii

Jednotlivé druhy záhradných domčekov sa medzi sebou líšia hneď niekoľkými charakteristikami, pričom určujúcimi obyčajne bývajú veľkosť (daná nielen podlahovou plochou, ale i výškou) a potom materiál, z ktorého je domček vyrobený. Oba uvedené parametre sa potom premietajú do veľmi variabilnej ceny objektu.

Jednoduché domčeky na skladovanie

Domčeky na záhrady u rodinných domov vyberáme podľa toho, čo všetko sa do nich má vmestiť. Ak ide o niekoľko nástrojov, vystačíte si obvykle s malým plastovým domčekom. Ten je vo väčšine prípadov ľahký a lacný, ale má veľmi nízku životnosť i odolnosť a dizajny takýchto domčekov nebývajú príliš prepracované. Trvácnejšie modely na záhradu u rodinného domu zahŕňajú domčeky s plechovou alebo drevenou konštrukciou, pričom hlavným rozhodovacím kritériom u nich býva veľkosť.

Domčeky ako sklad i útočisko

Predovšetkým na samostatné záhradky (ale nielen na ne) sa hodia väčšie domčeky, ktoré je možné v nepriaznivých podmienkach i do určitej miery obývať. Ak nechcete budovať priamo chatu, môžete si i v tomto prípade zadovážiť domček hotový (teda na montáž) v štandardizovanom rozmere a riešení. Na stránke www.domceknazahradu.sk nájdete celé spektrum predovšetkým drevených domčekov, ktoré k tomuto účelu veľmi dobre poslúžia, pričom vyberať si môžete medzi modelmi s menšou alebo väčšou podlahovou plochou, s terasou či bez apod. Ponúkané domčeky sú prevažne drevenej konštrukcie z kvalitného materiálu a vyznačujú sa veľmi dobrou stabilitou, odolnosťou i životnosťou, najmä pri správnej údržbe.

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *