Poznáte programy GstarCAD a AutoCAD?

GstarCAD a AutoCAD sú CAD programy na technické kreslenie, ktoré umožňujú nakresliť akékoľvek technické výkresy. Technické kreslenie je touto formou veľmi prehľadné a precízne a rovnako môžete kresliť podľa rôznych štandardizácií: národných noriem, medzinárodných noriem, či vlastných štandardov. Programy disponujú širokým spektrom nástrojov a vylepšení, rovnako ako aj vysokým výkonom. Vďaka týmto vlastnostiam sú tieto programy pre mnohé profesie nenahraditeľné. Aké sú základné rozdiely medzi GstarCAD a AutoCAD?

GstarCAD

V programe GstarCAD môžete pracovať s projektami priamo vo formáte DWG, vďaka čomu sa vyhnete zbytočnému exportovaniu a konverzii dát. Zároveň je tento program veľmi podobný programu AutoCAD, vďaka čomu aj bežní používatelia AutoCAD programu vedia bezproblémovo prejsť na túto variantu, vďaka čomu bežný používateľ nevníma rozdiely medzi jednotlivými programami. Pre spoločnosti tak vyplýva výhoda v ušetrení financií pri preškoľovaní.

Kúpou GstarCAD navyše získavate doživotnú licenciu, vďaka čomu môžete danú optimilizáciu programu používať donekonečna. V súvislosti so štandardizáciou je samozrejme potrebné získavať aktualizácie. V profesionálnej verzii je zároveň možnosť 3D objemového modelovania a tiež je dostupný editor dynamických blokov.

technický výkres

AutoCAD

AutoCAD patrí medzi programy, ktoré sú po svete využívané študentmi a inžiniermi v technických odboroch. Inteligentné súpravy nástrojov tohto programu umožňujú pracovať s úplnou geometrickou presnosťou a využitie automatizovaných funkcií vám ušetrí množstvo času. V porovnaní s GstarCAD má plná verzia AutoCAD väčšie hardvérové nároky, čo sa však vyváži plnou funkčnosťou a relatívne jednoduchou manipuláciou s programom. Profesionálna verzia má široké spektrum použitia na rôzne účely a prakticky má len nepatrné rozdiely s programom GstarCAD.

Tieto programy poskytujú rôzne verzie, v rôznych cenových kategóriách, ktoré môžete jednoducho zakúpiť napríklad na internete. Rovnako pre študentov a učiteľov poskytujú verzie, ktoré sú bezplatné. Zaujal vás niektorý z týchto programov? Podeľte sa s nami o vaše skúsenosti a názory v komentároch!

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *