Moderné vonkajšie žalúzie: Dokonalá ochrana nielen pre veľké okná

Veľkým trendom moderných rodinných domov, ale aj bytov sú dnes okná, ktoré vypĺňajú priestor steny od stropu po podlahu. Ide o mimoriadne estetické riešenie, vďaka ktorému sa do interiéru dostáva dostatok prirodzeného denného svetla, od ktorého je závislá naša psychická aj fyzická pohoda. Avšak, odvrátenou stránkou tohto luxusu je, že počas horúcich dní, najmä v lete, môžu silné lúče slnka sklo premeniť na radiátor.

Záchranou a zároveň aj ochranou pre vás, váš interiér, pohodlie, ale aj okná sú preto moderné vonkajšie žalúzie.

Flexibilná regulácia svetla aj tepla

Moderné vonkajšie žalúzie Profirol sa vyznačujú svojou univerzálnosťou a cenovou dostupnosťou. Podobne ako rolety, aj vonkajšie žalúzie ponúkajú oknám a interiéru vysokú ochranu pred slnkom a teplom.

Kľúčovou výhodou však je, že sú vo svojej regulácii výrazne flexibilnejšie. Vonkajšie žalúzie tlmia  svetlo, takže jas stále vstupuje do miestnosti, ale nepôsobí rušivo. Ak sú lamely dostatočne hrubé (aspoň 80 mm), ochránia vás aj pred teplom. Takto optimalizujete dopad svetla a teplotu jedným komponentom.

Efektívne riešenie bez náročnej obsluhy a vysokých nákladov

Vonkajšia žalúzia vám ponúka aj lepšiu tepelnú ochranu ako vnútorná roleta. S interiérovými žalúziami sa okná vyhrievajú. Vonkajšie žalúzie nechávajú stáť svetlo aj teplo pred oknom a ponúkajú teda vášmu interiéru nielen lepšiu svetelnú, ale aj tepelnú ochranu.

V zime pomáhajú spolu s prítomnou a rovnako štýlovou pergolou dom aj zatepliť. Keďže sú žalúzie pripevnené zvonka, okná absorbujú v zime menej chladu v lete zasa mene tepla. Miestnosť teda nie je ovplyvnená vonkajšími teplotami.

Ak vám preto nerobí dobre klimatizácia a obávate sa jej vysokej spotreby, vonkajšie žalúzie sú pre vás ideálne riešenie.

Zdroj obrázka:U. J. Alexander/Shutterstock.com

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *