Ako vykúzliť aj v malom dome veľké množstvo úložného priestoru?

Aj najväčší obytný priestor sa môže zdať pri veľkom množstve nahromadených vecí tesný. Ako mať všetko pekne upratané, keď priestoru je tak málo a potrebného príslušenstva tak veľa? Odpoveďou je využitie rôznych regálov, políc a úložných boxov a tiež dodržiavanie nových pravidiel v udržiavaní poriadku.

Ako teda na to?

Upracte skladovacie priestory s kovovým regálom

Komora, špajza a pivnica predstavujú gro skladovacích priestorov. Ak sa vám zdá, že nemáte veci kam ukladať, najskôr by bolo vhodné urobiť poriadok práve v týchto miestnostiach. Pre ľahšiu organizáciu je vhodné pridať nové regály, prípadne nadstaviť už existujúce.

Kovové regály dokážete zaobstarať v rôznych veľkostiach, šírkach, výškach i hĺbkach, takže vám stačí i menší vysoký regál a nový úložný priestor je na svete. Napriek vysokej nosnosti políc, veci usporadúvajte od najťažších na spodných policiach smerom nahor k tým najľahším. Nezabudnite si všetko systematicky označiť a regál pripevniť pre lepšiu stabilitu k stene.

Pridajte regály a police do každej miestnosti

Regálom, ktoré museli byť nutne zastrčené za zatvorenými dverami dávno odzvonilo. Kovové regály môžete umiestniť do obývacej izby ako knižnicu v industriálnom štýle alebo do kuchyne namiesto potravinovej skrine. Vďaka policiam či skrinkám po celom obvode miestnosti nad úrovňou dverí ľahko vytvoríte nový úložný priestor v detskej izbe či spálni.

Pevný regál môžete umiestniť do vstupnej haly, kde bude slúžiť na odkladanie topánok. Ak pridáte viacero políc, či úložné boxy, môžete si tam odkladať rôzne drobnosti i dáždniky. Výhodou tohto policového systému je jeho jednoduchá montáž, pri ktorej nepotrebujete žiadne špeciálne náradie a návody, tiež rovnako oceníte aj jeho nenáročnú údržbu.

Nakúpte úložné boxy a košíky

Každý regál vyzerá lepšie keď je úhľadne uložený. Aby preto skladovanie menších vecí bolo jednoduchšie a prehľadnejšie, nakúpte úložné boxy. Boxy v komore môžete pokojne označiť názvami, aby ste mali v priestore väčší prehľad. Prípadne si prehľad môžete zlepšiť rôznymi farebnými prevedeniami regálov.

Do obývacej izby si zadovážte nepriehľadné alebo kartónové úložné boxy, ktoré budú okrem svojej pôvodnej funkcie plniť aj funkciu dekoračnú. Ak by bolo rozmedzie políc regála zbytočne príliš veľké, nové police sa dajú ľahko domontovať.

Pretrieďte oblečenie, predajte, darujte alebo vymeňte nepotrebné veci

Nedostatok úložného priestoru je často zapríčinený nadmerným skladovaním oblečenia, ktoré už dávno nenosíme, ale je nám ho ľúto vyhodiť. Ak si odkladáte stále šaty, ktoré ste nosili pred piatimi rokmi a dúfate, že si ich ešte oblečiete, zbavte sa ich. Zaberajú totiž miesto novým modelom, ktoré si kúpite a tak vám vzniká nedostatok priestoru i minimum vzduchu v skrini na vetranie odevov.

Podobné je to s topánkami. Zbytočné skladovanie nenosených topánok len pre prípad čo keby, nemá žiaden zmysel.

To, čo je pre jedného odpad, môže pre druhého predstavovať poklad. Preto veci, ktoré už nebudete potrebovať nemusíte nutne vyhodiť. Ponúknite ich na predaj, výmenu alebo len tak darujte niekomu, kto ich ešte dokáže využiť.

Podobne ako oblečenie a topánky je vhodné zrevidovať aj kuchynské potreby a spotrebiče či rôzne kozmetické prípravky. Ak je niečo čo vám zbytočne zaberá miesto, radšej to posuňte ďalej a hneď máte priestor navyše. Ak sa vecí nechcete zbaviť, upracte ich do boxov v regáloch tak, aby ste ich v čase potreby ľahko našli.

Zdroj obrázkov: www.majster-regal.sk

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *