Aké sú latexové matrace a prečo sú dobré?

Kvalitný matrac je neoddeliteľnou súčasťou dobrého spánku. V posteli trávime v priemere 8 hodín denne, preto by sme mali siahnuť po nielen dobre vyzerajúcej posteli, ale aj rošte a matraci.

Dobrým a obľúbeným riešením je latexový matrac. Ten je významný pre dokonalé zaťaženie správnej časti tela. Latex má termoregulačné schopnosti, ktoré v zime poskytnú teplo a v letných mesiacoch príjemne chladí. Ide o priedušný materiál, ktorý ocenia hlavne ľudia s vyššou potivosťou.

Latexová pena je 100% prírodný materiál, ktorý sa vyrába z mlieka palmy kaučukovníka. Spomedzi materiálov, z ktorých sa matrace vyrábajú, sa latex radí medzi najlepšie. Latexové matrace vynikajú svojou pružnosťou a tvarovou stálosťou. Matrac sa prispôsobí telu a po rannom vstávaní sa vráti do pôvodnej polohy.

Prečítajte si tiež článok o tom, ako vybrať matrac.

Okrem toho sú tieto matrace antialergické a odolné voči baktériám. Sú vhodné pre alergikov a astmatikov, keďže sa v ňom nedržia žiadne mikroorganizmy. Okrem toho sa z nich neuvoľňujú žiadne škodlivé látky alebo zápach. Latexový matrac je vhodný pre všetky váhové kategórie. Je príjemný na dotyk a odolný voči akémukoľvek oderu.

Vďaka vysokej priedušnosti je vhodný najmä pre ľudí s nadmerným potením. Keďže za noc vieme vypotiť 1,5 litra potu, potrebujeme kvalitný matrac, ktorý sa tohto potu zbaví. Vďaka bodovej elasticite , ktorú sú udržuje počas celej doby používania, telu dopraje maximálne pohodlie a komfort po namáhavom dni.

Latexový matrac sa vyrába v kombinácií napríklad s antibakteriálnou HR studenou penou alebo taštičkovým jadrom. Životnosť takéhoto matraca je okolo 20 rokov, čo je v porovnaní s inými matracmi výnosné.

Latexové matrace je nutné uložiť na priedušný podklad, ktorý dopomôže matracu dýchať a správne fungovať. Najvhodnejší podklad je lamelový rošt. Takýto matrac nemá ortopedické vlastnosti, ktoré by nepotrebovali lamelový a ohybný rošt. Keďže potrebuje odpruženie, najvhodnejším je lamelový rošt, ktorý ho matracu poskytne. Vytvorí sa tak mimoriadna kombinácia, ktorá poskytne všetkým zákazníkom komfort, o ktorom snívali.

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *