Zabuchnuté dvere? Nevadí!

Zabuchnuté dvere patria medzi situácie, ktoré nás vedia pekne naštvať a pokaziť deň. Väčšinou sú sprevádzané meškaním do práce a množstvom nadávok. Poďme sa spolu pozrieť na to, ako by ste pri takejto situácii mohli zachovať chladnú hlavu a hravo a hladko ju vyriešiť a vyhnúť sa tak pokazenému dňu.

Tip číslo 1: Hlavne žiadna panika

Aj keď sa takáto situácia stane vždy v tej najnevhodnejšej chvíli, snažte sa udržať si chladnú hlavu. To vám môže veľmi pomôcť lebo možno nájdete riešenie v podobe pootvoreného okna, či suseda zámočníka. Nikdy neberte takéto situácie panicky a nerobte hysterické scenáre. Určite je preto najrozumnejšie sa uistiť, že ste sa fakt vymkli a teda musíte túto situáciu riešiť inak.

Tip číslo 2: Zavolajte špecialistu

Verím, že pokiaľ nie ste odborník na zámky, tak asi doma nemáte žiadne špeciálne náradie. Muži majú často tendenciu riešiť takéto veci po svojom, no my túto alternatívu jednoznačne neodporúčame. Pokiaľ totižto nemáte špeciálne náradie, je veľká pravdepodobnosť, že dvere poškodíte. Špecialisti v tomto odvetví dnes už vedia dvere otvoriť takmer bez škrabanca.

💡 PRO TIP: Pokiaľ neviete na akú spoločnosť sa obrátiť, určite odporúčame otváranie zabuchnutých dverí – Bratislava, čo je Kľúčová služba pre vyriešenie vašich problémov so zabuchnutými dverami.

Tip číslo 3: Žiadne násilie

Opäť apelujeme najmä na mužov, ktorí môžu skúšať scény z akčných filmov a tým samotné dvere poškodiť. Avšak vzhľadom na dnešné kvalitné bezpečnostné dvere skôr ublížite skôr sebe. Určite sa nesnažte dvere násilne otvoriť, pretože ich môžete úplne zničiť a tým si privodiť len ďalšiu veľkú investíciu.

Tip číslo 4: Zabuchnuté dvere: prevencia

Tento tip asi nebude užitočný pre niekoho, kto sa v tejto situácii už ocitol. Väčšina ľudí sa však poučí až z vlastnej chyby a preto vám chceme ušetriť jeden nepodarený deň 😊. Prevenciu pred touto situáciou môžu predstavovať vložky, ktoré znižujú riziko zabuchnutia dverí. Existujú aj rôzne vylepšenia, ktoré vám umožnia z opačnej strany ovládať kľúč, keď si už dvere zabuchnete. Prevencia vám môže niekedy naozaj zachrániť krk a v tomto prípade nie je ani finančne náročná.

💡PRO TIP: V rámci prevencie je určite dobré nechať si kľúčik u nejakej známej dôveryhodnej osoby, ktorá býva v blízkosti. Zabuchnuté dvere dnes už môžu byť aj súčasťou poistenia ako havarijná situácia v domácnosti.

Pokiaľ sa teda dostanete do tejto nepríjemnej situácie, môžete využiť niektoré z našich tipov, aby ste všetko rýchlo a jednoducho vyriešili. Ak ste takúto situáciu ešte nezažili, určite by ste mali využiť niektoré tipy na prevenciu, napríklad v podobe bezpečnostnej priechodovej vložky.

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *