10 spôsobov ako na ekologický make-up

Je vaša kozmetická taška jedovatou pustatinou? Už ste počuli o rôznych škodlivých prísadách obsiahnutých vo všetkých kozmetických produktoch? Netreba sa ich však vôbec báť! Do kapsičky môžete zaradiť zdravšie a ekologickejšie produkty tak, že začnete používať viac prírodných produktov a telo skrášlite takouto formou. Prinášam vám zopár tipov na zloženie vašej kozmetickej taštičky s ohľadom na životné prostredie.

  • Správny rúž

Rôzne značky rúžov pridávajú do ich výroby rozdielne prísady. Je ťažké zorientovať sa v množstve farieb a výrobcov, ale časom objavíte aj ekologické značky, ktoré poskytujú aj krásne odtiene iba za pomoci bezpečných a vegánskych šetrných výrobkov.

  • Zoznam ingrediencií, nie značka!

Každý obchodník sa snaží svojím výrobkom prilákať čo najviac zákazníkov. Guru marketingových spoločností je najmä výrobca nie produkt. Napriek tomu, že výrobca vie vyrobiť veľké balenie a logo, ešte to neznamená, že je dobré tento produkt aj používať. Uistite sa že poznáte zloženie každej jednej šminky. Výrobok si kúpte až keď vám sú všetky zložky dobre známe. Ak si nie ste stopercentne istí, pokojne buďte skeptik a urobte internetový prieskum.

  • Výber produktov so syntetickými vôňami

Pokiaľ ide o make-up, ten by nemal obsahovať žiadnu vôňu. Okrem toho, syntetické vône neškodia len vášmu telu ale aj planéte vôbec. Vaša kozmetická taštička by mala obsahovať prírodnú vôňu. Jednoduchým výberom vône tak znížite svoju expozíciu voči potenciálnym toxínom. Hľadajte výrobky obsahujúce prírodnú vôňu.

  • Líčka

Coastal Classics Creations je jednou z mála značiek, ktorý sadzby toxicity sú na nule. Ich produkty podľa EWG Cosmetics Database sú úplne ekologické. Navyše preto, že si ich môžete objednať on-line nemusíte ich naháňať po obchodoch. Je to ideálna voľba pre krásne červené línie vašich líc. Určite by ste jej mali nájsť miesto v kozmetickej taštičke.

  • Očná linka

Beauty Without Cruelty vyrába očné linky v rôznych farbách. Ich výrobky sú nielen bezpečné, nepáchajú žiadne škody a nie sú testované na zvieratách. Táto spoločnosť bola založená v roku 1963 v Anglicku a stala sa súčasťou netoxického hnutia skôr než sa to stalo trendom. Napriek tomu, aj keď trendy momentálne fičia, princíp tejto výroby funguje tak, aby to bolo zdravé nielen pre nás ale aj pre planétu. Firma vyrába aj celkom oslnivý rad  ďalšej kozmetiky. Vyberte si svoju Kohl čiernu očnú linku abez obáv si zvýraznite oči.

  • Balzam na pery

Balzam na pery je niečo, čo používa takmer každá žena aj keď sedí za domom na verande alebo na pláži. Ide o položku, ktorá sa používa každý deň a mala by byť bez akýchkoľvek rizík a škodlivín spojených s jeho zložením. Hľadajte produkty ktoré sú z prírodných surovín, ako je Badger’s Natural Lip Balm Care s prírodnými prísadami ako sú napríklad pomaranče a levandule. Uvidíte, že tieto výrobky fungujú rovnako dobre ako ich toxickí konkurenti.

  • Lak na nechty

Kľúčom k zdravému lesku nechtov je vybrať laky na báze vody. Existuje niekoľko produktov, ktoré sú úplne netoxické. Chcete však leštiť nechty lakom? Lak na nechty je veľký biznis, ale to neznamená, že ho váš kozmetický kufrík musí nevyhnutne obsahovať. Ponorte nechty do šťavy z citróna a budú krásne a biele.

  • Púder

Všetky minerálne púdre sú efektívnym a bezpečným spôsobom, ktorý si môžete vybrať. Existuje však nespočetné množstvo púdrov, ktoré obsahujú škodlivé toxické látky, ktoré môžu byť pre vaše telo veľmi nebezpečné. Ak máte tendenciu používať púder často a veľa, je dôležité vybrať ten najbezpečnejší produkt. Opäť tu platí, že značka neznamená kvalita. Preto si treba dať na to veľmi veľký pozor a nosiť len púder, ktorý nepredstavuje žiadne zdravotné riziko.

  • Maskara

Zdravé oči sú jednou z najdôležitejších vecí pre náš plnohodnotný život. Presne tu môžeme nájsť najchúlostivejšie výrobky. Poobzerajte sa najmä po výrobkoch, ktoré obsahujú nulové riziko škodlivých zložiek alebo zložiek s potenciálom spôsobiť škodu. Pokiaľ ide o váš zrak, neuspokojte sa s niečím iným než s najbezpečnejším produktom. Maskara pristane každému, ale je však najmenej dôležitá pre vaše oči.

  • Očné tiene

Rejuva a Coastal Classics vyrábajú očné tiene na minerálnej báze, ktorá je považovaná za bezpečnú. Nesú nulové riziko a vy ich pokojne môžete používať. Skrášlite sa a zároveň nemajte obavy o vlastné zdravie.

Ak práve skladáte svoj kozmetický kufrík, je veľmi dobrý nápad zaradiť doň ekologické položky. Nielenže budete krajšia, zachránite životy mnohým zvieratám, nehovoriac o tom, že sa vyhnete mnohým kožným ochoreniam. Je váš make-up ekologický? Aké sú vaše obľúbené ekologické toaletné výrobky?

http://en.amerikanki.com/ways-makeup-bag-ecofriendly/10/

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *