Moderné bývanie? Skúste nové fasády!

Fasády sa dajú označiť za vec trendu. V minulosti boli fasády obyčajným prvkom, ktorému nikto nepridával veľkú váhu. Potom sa však začali robiť rôzne farebné verzie, ktoré vzhľad domov posunuli na úplne nový level. Dnes už existuje neuveriteľné spektrum volieb, pričom môžete siahnuť po paneloch, klasických fasádach v miliónoch odtieňov, či po zaujímavom obklade. Všetko si môžete nakombinovať podľa vašich predstáv a vďaka tomu môžete váš dom ozvláštniť a zviditeľniť.

Moderné a nadčasové fasády

Medzi moderné a nadčasové druhy patria odvetrané fasády. Majú skvelé vlastnosti, čo sa týka ochrany vášho domu a rovnako aj tepelnej izolácie. Materiál pozostáva z odolného hliníka, ktorý je trvácny a vyžaduje si minimálnu údržbu a starostlivosť. Ich nízka hmotnosť, no napriek tomu nesmierne vysoká odolnosť zaručuje, že sú ideálnou voľbou pre ochranu vášho domu. Nemusíte si pritom predstaviť hliníkové panely v striebornom odtieni, ktoré nie sú na prvý pohľad vábivé. Práve naopak, tieto panely sa dajú zakomponovať v akomkoľvek farebnom prevedení, dokonca aj v imitácii dreva.

odvetraná fasáda

Ich nadčasovosť vám zaručí, že aj o niekoľko rokov bude vaša fasáda moderná a rovnako jej trvácnosť zaručí, že na nej nebudú žiadne známky poškodenia. To sa pri takto veľkej investícii oplatí! Zároveň sú takéto fasády odolné voči požiarom a sú nesmierne moderným prvkom dizajnu exteriéru. Tento trend prichádza aj zo zahraničia, kde sú obľúbeným doplnkom, vďaka nadčasovosti a odolnosti.

Rovnako sú veľmi obľúbené aj presklené fasády, ktoré sa opäť vynímajú na moderných projektoch domov. Presklené fasády majú základnú výhodu v tom, že prinášajú do domu veľa svetla. Toto bezkonkurenčné presvietenie je naozaj ikonické a vyzerá dobre rovnako z interiéru ako aj z exteriéru. Sklo sa upevňuje na nosné profily, čo zaručuje aj pevnosť tohto druhu fasády. Opäť ide o nesmierne moderný prvok, typický hrou so svetlom a otvoreným priestorom.

presklené fasády

Starostlivosť o tieto druhy fasád nie je vôbec náročná, práve naopak. Presklené fasády je potrebné čistiť, no rovnako tak si vyžadujú čistenie aj bežné okná. Odvetrané fasády si vyžadujú minimálnu údržbu, stačí ich pretrieť mopom, alebo vlhkou handričkou a sú ako nové. Dôležité je ale voliť farby, na ktorých nie je vidno prach alebo iné nečistoty – vhodné sú práve napríklad imitácie dreva, ktoré v konečnom dôsledku vyzerajú aj nadčasovo a útulne.

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *