Kúpa ojazdeného auta

Kúpa ojazdeného auta je skvelou variantou pre ľudí, ktorí disponujú nízkou počiatočným kapitálom. Aj keď počiatočná investícia je veľmi priaznivá, je potrebné si vybrať modely, ktoré sú v dobrom stave a kondícii, aby ste do nich nemuseli neustále investovať. Obľúbené ojazdené autá, ktoré sa predávajú najviac sú napríklad Volkswagen Passat, Škoda Superb, či Opel Astra. Ako kúpiť efektívne ojazdené auto v dobrej kondícii, ktoré vám poslúži ešte niekoľko rokov?

Výber ojazdeného auta

Asi najdôležitejším predpokladom pre kúpu dobrého ojazdeného auta je samotný výber. Je potrebné si urobiť naozaj dôkladný prieskum trhu a zvážiť rozličné možnosti nákupu. Ujasnite si o aký typ vozidla máte záujem a stanovte si parametre ako sú: počet najazdených kilometrov, ročník, približná cena, veľkosť, prípadne konkrétna značka. Pokiaľ kupujete od fyzickej osoby je dôležité si zistiť rôzne recenzie, aby ste si mohli byť istý, že kúpa prebehne v poriadku. Kúpa cez autorizovaný bazár je vo všeobecnosti o niečo bezpečnejšia.

O automobile sa vždy snažte zistiť čo najviac informácií. Vyžiadajte si od predajcu VIN číslo vozidla a pohľadajte si ho cez online záznamy STK alebo kontroly originality. Ak je pre vás kúpa auta španielskou dedinou, určite oslovte známeho alebo technika, ktorému dôverujete. Takisto môžete požiadať predávajúceho o kontrolu vozidla v autorizovanom servise.

ojazdené auto

Kúpa ojazdeného auta

Pri kúpe auta je dôležitá fyzická kontrola vzhľadu, rovnako ako aj kontrola všetkých dokumentových náležitostí a skúšobná jazda. Ideálne je zobrať so sebou relevantnú spoločnosť, ktorá vám môže pomôcť pri kontrole vozidla. Zistiť reálny stav vozidla je možné preštudovaním základných dokumentov, či napríklad počtom najazdených kilometrov. Samozrejme sa treba zamerať aj na vonkajší vzhľad a sledovať, či nie sú niektoré časti opravované. Skúšobná jazda by vám mala povedať viac o stave vozidla. Je preto dobre auto prevetrať na dostatočne dlhej trase a vyskúšať ho v rôznych podmienkach.

Kupovali ste už ojazdené vozidlo? Aké sú vaše skúsenosti? Podeľte sa s nami o vaše názory v komentároch! 🙂

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *