Čo je Pinterest?

Pinterest je platforma, ktorá slúži na zverejňovanie obrázkov, pričom je aj sociálnym médiom uspôsobeným na komunikáciu a výmenu informácií. Predovšetkým je však funkciou Pinterestu výmena receptov, ideí, nápadov a záujmov. Vďaka prehľadnej stránke je možné veľmi rýchlo a efektívne nájsť obrázky s rôznou tematikou, zostavovať si vlastné nástenky a skúšať a pridávať podobné fotografie.

Okrem toho, že Pinterest môže byť skvelým miestom pre načerpanie inšpirácie, rovnako je veľmi dôležitý aj pre váš biznis.

Pinterest

Pinterest je jednou z najväčších vizuálnych sociálnych sietí. Prostredníctvom neho je možné zdieľať fotografie, videá, infografiky a rôzne ďalšie formy obsahu, ktoré sú prevažne vizuálne. Väčšina používateľov, ktorí majú rôzne online projekty ho používajú ako prehľad nápadov. Jeho formát umožňuje organizovať, ukladať a zdieľať vaše „piny“. Piny sú v skratke publikácie (obrázky, či videá), ktoré sa vám zapáčia a uložíte si ich na vašu nástenku.

Názov Pinterest vznikol ako digitalizovaná verzia korkovej nástenky, kde si môžete pomocou „špendlíka“ pripevniť vaše fotografie a tak tvoriť vaše vlastné nástenky. Jeho hlavnou vlastnosťou je teda zdieľanie multimediálneho obsahu v štýle Instagramu. Pinterest môžete používať buď ako mobilnú aplikáciu alebo priamo prostredníctvom vyhľadávača.

Pinterest obrázky

pinterest

Pridávanie obrázkov nie je vôbec náročné. Vložiť ich môžete cez váš vytvorený profil. Ak chcete vložiť obrázok, ktorý budete prezentovať vašu firmu, ideálne je tiež uviesť aj link na svoju stránku, blog, či iný portál. Týmto spôsobom môžete rapídne podporiť predaj produktov, či služieb. Ak chcete na svoju nástenku pridávať fotografie iných tvorcov, stačí kliknúť na tlačidlo uložiť. Tlačilo nájdete pri každom obrázku a zároveň si pri ukladaní môžete určiť konkrétne do ktorej nástenky si daný obrázok uložíte.

Na vaše nástenky môžete pridávať aj fotografie z iných stránok, pričom stačí jednoducho kliknúť na tlačidlo „pin it“. Vďaka tejto variabilite si môžete vytvárať nástenky s vlastnými produktami, tvoriť zaujímavé estetické obsahy a prilákať mnoho ľudí na váš profil. To je ideálne napríklad pre väčšie spoločnosti, ale rovnako je aplikácia veľmi vhodná aj ako zdroj inšpirácie pre jednotlivca.

Pinterest kategórie

Pri návšteve aplikácie Pinterest si môžete prezerať rôzne kategórie. Tie vám umožňujú sa rýchlo dostať priamo k obrázkom, ktoré sa vám páčia a zároveň sa vám neustále budú zobrazovať podobné. Už pri registrácii sa vás aplikácia priamo opýta na oblasti, teda kategórie, ktoré sú pre vás zaujímavé a pútavé. Následne sa vám tento obsah bude zobrazovať. Rovnako však Pinterest pozorne sleduje vaše vyhľadávania a obľúbené príspevky, ktoré vám potom neustále podsúva.

Práve z toho vyplýva, že táto aplikácia môže mať množstvo negatívnych vplyvov ak obrovský žrút času. Ide prakticky o nekonečný zdroj vizuálnej inšpirácie, dokonalých fotiek, zaujímavej tvorby, či chutných receptov. Aj to môže mať za následok, že strávite niekoľko hodín bezduchým „skrolovaním“ a vytváraním ideálneho virtuálneho sveta. Ako inšpirácia je Pinterest skvelý, no dávajte si pozor na čas strávený aj na tomto médiu, rovnako ako to platí aj pri iných sociálnych sieťach.

Pinterest registrácia

Registrácia na Pintereste je veľmi jednoduchá. Tvorba profilu je zdarma a navyše je nesmierne jednoduchá, pretože vás aplikácia priamo vedie všetkými krokmi. Keď je profil aktívny, je potrebné skontrolovať si nastavenia emailovej adresy. Potom už stačí len začať využívať všetky výhody tohto sociálneho média.

pinterest

V prvom rade je dôležité nainštalovať si Pin It tlačidlo. Je to totiž najľahšia cesta ako získať obsah z akejkoľvek stránky. Kliknite sem a naučte sa ako si stiahnuť tlačidlo, ktoré vám umožní pripnúť si na nástenku všetko čo vás zaujme. Potom si už môžete tvoriť nástenky nielen priamo z nápadov na Pintereste, ale z čohokoľvek čo je pre vás inšpiratívne. Ide o ideálny krok aj pre vašu spoločnosť, kde môžete vďaka tomuto tlačidlu promovať vaše výrobky.

Pri každej návšteve si môžete prehliadať novinky, kde nájde ľudí, piny a firmy, o ktorých na základe vašej aktivity môžete mať záujem. Rovnako v novinkách nájdete piny, od ľudí, ktorých sledujete a tiež z násteniek, ktoré sledujete. Piny môžete rovnako vyhľadávať aj prostredníctvom kľúčových slov. V prípade, že sa vám konkrétny obrázok páči, po kliknutí sa vám v dolnej časti stránky zobrazia podobné obrázky.

Pinterest slovensky

Pinterest je originálom americká aplikácia a teda primárne fungovala len v angličtine. V súčasnosti je však možné ju ovládať aj v slovenčine, čo je nesmierne uľahčujúce pre ľudí, ktorý neovládajú anglický jazyk. Aplikácia je navyše nesmierne prehľadná a keďže popisky môžete čítať priamo po slovensky, len tak ľahko sa nestratíte. Vďaka tomuto si už aj slovenskí „pinneri“ môžu ukladať svoje inšpirácie na nástenky a zdieľať ich s celým svetom.

Pinterest pre firmy

Pinterest je pre firmy skvelou alternatívou, pretože obsah Pinterestu ľudia „neskrolujú“ tak ako na Instagrame. Väčšinou sem naozaj chodia za inšpiráciou a preto sa aj sústredia na to, aby vyhľadali nejaký nápad. To je kľúčové pre samotný predaj, pretože tým zlepšujete povedomie o značke a priamo sa môžete dostať aj k nejakému zákazníkovi. Pre firmy nestačí len registrácia a reklama, dôležité je tiež sa zamerať na kvalitu obsahov a pinov.

Pinterest ponúka aj možnosti plánovania príspevkov a možnosť sledovania aktuálnych kategórií. Nezabudnite váš obsah ladiť tak, aby ste docielili informačnú hodnotu, estetickú stránku a používajte odkazy. Rovnako by ste mali pozornosť venovať aj titulku a popisku, do ktorého je ideálne zahrnúť aj hashtagy a všetky užitočné informácie.

Ako na tvorbu pinu?

Pre tvorbu štandardného pinu je dobré zvoliť kvalitný obrázok (odporúčaný pomer strán je 1000×1500 pixelov). Pri predajných obrázkoch je ideálne vystaviť do centra pozornosti produkt. Pridajte kontext, ktorý poskytne dôležité informácie o produkte, snažte sa zákazníka zaujať pútavým textom.

sociálne siete

Pri pinoch sa snažte využívať aj vaše logo, ktoré sa jemne dostane do pamäte zákazníka a spojí sa s vašimi produktami. Zásadne ho však neumiestňujte do pravého dolného horu, kde môže byť jednoducho prekryté. Rovnako môžete staviť aj na video, koláž, či carousel. Business účet umožňuje sledovať a analyzovať štatistiky, na základe čoho budete mať prehľad o účinnosti vašich marketingových stratégií. Týmto štýlom sa môžete aj jednoducho dostať k údajom o vašej cieľovej skupine, čo vám môže pomôcť pri ďalšom marketingovom cielení.

Pinterest je skvelá aplikácia, ktorá umožňuje ľuďom po celom svete zdieľať inšpiráciu. Prostredníctvom vizuálnych obrázkov spája ľudí, podporuje kreativitu a poskytuje množstvo nápadov. Komunikácia prostredníctvom Pinterestu je nesmierne nápaditá a dokonca tu často môžete nájsť aj ideu na váš súčasný projekt. Aj pri tomto sociálnom médiu však treba povedať, že je dôležité používať ho s mierou a rozumom. Nadmerný čas strávený za mobilom, či počítačom nám nedodáva motiváciu, ale práve naopak spôsobuje rôzne psychické a fyzické ťažkosti, rovnako ako aj znižuje našu produktivitu.

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *