Ako si naplánovať kuchyňu? Od inšpirácie po inštaláciu

Plánujete vymeniť vašu starú kuchyňu za novú? Spravte to elegantne a bez stresu! V nasledujúcom článku vám prezradíme, čo všetko je potrebné vziať do úvahy. Každému kroku na ceste za novou kuchyňou venujte dostatok času a dobre si premyslite, čo skutočne chcete a potrebujete.

Zo starej kuchyne si zoberte to najlepšie        

Na starej kuchyni akiste nie je všetko zlé. Dobre sa po kuchyni rozhliadnite a urobte si zoznam všetkých vecí, ktoré sa vám na nej páčia alebo nepáčia. Môže to byť naozaj čokoľvek, od objemu a riešenia úložného priestoru až po typ spotrebičov či farbu kuchynskej linky. Plánovanie kuchyne pomocou tohto postupu vám umožní zachovať to dobré a zlepšiť to, čo sa zlepšiť dá.

Bude treba nové káble alebo trubky?

Využijete existujúce potrubia, alebo budete potrebovať pomoc inštalatéra? Ak do miestnosti plánujete osadiť kuchynský ostrovček s drezom a spotrebičmi, musíte sa najskôr postarať o to, aby bolo k dispozícii napojenie na odpad, vodu a elektriku. V prípade, že je vaša kuchyňa menšia, zvážte tiež inštaláciu podlahového kúrenia – radiátory môžu zaberať cenný priestor. Kuchynské štúdio Vám vie odporučiť spoľahlivého inštalatéra alebo pripraviť inštalačné plány.

Ako na osvetlenie a kúrenie?

Pri plánovaní osvetlenia je vhodné zvážiť využitie čo najflexibilnejšej osvetľovacej techniky tak, aby sa svetlo pre jednotlivé oblasti kuchyne dalo nezávisle regulovať. Moderné a praktické sú napríklad nastaviteľné stropné bodové svietidlá, rovnako ako LED pásiky pod hornými skrinkami kuchynskej linky. Tie perfektne osvetlia plochu, na ktorej sa pripravuje jedlo. Vyberte sa na prechádzku do kuchynského showroomu s čo najviac variantami kuchýň a inšpirujte sa najnovšími tipmi na osvetlenie priestoru alebo pracovných miest, či skriniek..

Poraďte sa s odborníkmi

Ak chcete z priestoru vašej kuchyne dostať maximum, potom sa rozhodne nebráňte profesionálnemu zásahu kuchynského dizajnéra. Ponúkne vám iný pohľad na vec a množstvo super nápadov, nad ktorými ste možno ani neuvažovali. Rozhľadený a skúsení kuchynský dizajnér vás prevedie ponukou najnovších výrobkov a kuchynského príslušenstva a vy si už len vyberiete tie, ktoré vám budú vyhovovať najviac. V dnešnej dobe už nie je problém objednať si mobilné kuchynské štúdio a všetky záležitosti spojené s novou kuchyňou dojednať v pohodlí vlastného domova alebo online.

Neklaďte medze inšpiráciám

Konečná podoba novej kuchyne je samozrejme otázkou vášho vkusu a možností. Inšpiráciám by ste sa však určite nemali brániť. Pokojne si zhromažďujte obrázky z internetu či časopisov a skúste si ich navzájom porovnať. Poznamenajte si aj typ či úpravu povrchov, použité materiály alebo príslušenstvo, ktoré spolu ladia. Nerobte si starosti s tým, koľko to bude stáť – v tejto chvíli sa sústreďte iba na štýl, veci či farby, ktoré sa vám páčia.

Odporúčame web stránky štúdia – vizualizácie, katalógy, Facebook a Instagram stránky s hastagom kuchynenamieru, alebo 360 ° prezentácie na Google maps, v ktorých sa môžete medzi kuchyňami poprechádzať, či si pozrieť detaily riešení.

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *