Ako na dobre vyzerajúce a upravené vlasy?

Upravené vlasy sú podstatnou súčasťou nášho výzoru. Vlasy – či už mužské alebo ženské – priťahujú veľa pozornosti od verejnosti. Najmä dlhé ženské vlasy sú akýmsi symbolom krásy a ženskosti. Avšak rovnako muži, ktorí sa o svoje vlasy nestarajú vyzerajú omnoho zanedbanejšie. Starostlivosť o vlasy preto má obrovský význam, rovnako ako ich úprava. Ako si jednoducho upravovať vlasy aj doma a čo by tomu malo predchádzať?

Správna starostlivosť je základom pre jednoduchú úpravu vlasov

starostlivosť o vlasy

Starostlivosť o vlasy predstavuje rutinnú záležitosť, ktorá pozostáva z umývania spolu s využitím rôznych produktov. Umývanie vlasov by ste mali realizovať niekoľkokrát týždenne – ideálne je používať vlažnú vodu a vhodnú vlasovú kozmetiku. Výber vlasovej kozmetiky by mal predovšetkým odzrkadľovať to aké sú Vaše vlasy. Ak máte vlasy suché, vyberajte si šampóny, kondicionéry a masky pre suché vlasy. Naopak ak sa Vám rýchlo mastia vyberajte si takýto typ kozmetiky.

Vlasová kozmetika môže tiež dráždiť Vašu pokožku hlavy a v tom prípade je lepšie siahať po prírodnejších alternatívach. V poslednom období sa do popredia vo veľkej miere dostali suché šampóny, ktoré majú praktické využitie a zloženie veľmi prospešné pre vlasy aj pre vlasovú pokožku. Výber vlasovej kozmetiky sa ale nedá generalizovať a preto si môžete nechať poradiť aké produkty sú vhodné pre Vaše konkrétne potreby.

Spýtajte sa odborníka…

Dobrou alternatívou pri výbere je nechať si poradiť od profesionála. Ak si napríklad vlasy farbíte u kaderníka, spýtajte sa ho na ideálne produkty pre Váš typ vlasov. Nemáte svojho kaderníka? Ideálne je nájsť si jedného profesionálneho kaderníka, ktorý bude poznať Vaše vlasy a tak Vám budete vedieť poradiť aj ohľadom starostlivosti. Skvelou voľbou môžu byť napríklad profesionáli od donnauomo.sk.

Rovnako sa s ním môžete poradiť aj o používaní jednotlivých produktov. Napríklad využívanie produktov vo veľkom množstve môže vlasy omnoho viac zaťažiť a preto nezískate požadovaný výsledok. Naopak využitie nedostatku produktu môže spôsobiť, že si vlasy dostatočne neošetríte. Starostlivosť by sa mala odvíjať aj od spôsobu úpravy. Napríklad ak si pravidelne tepelne vlasy upravujete, nemali by ste zabúdať na ochranu pred teplom.

Úprava vlasov na každý deň

Po správnej starostlivosti so správnymi produktmi nastáva samotná úprava vlasov Vytvorenie správnej rutinnej starostlivosti Vám samotnú úpravu omnoho zjednoduší. Ak použijete hydratačný kondicionér vlasy budú vyživené a budú sa jednoduchšie rozčesávať. Na druhej strane môžu byť priveľmi jemné a vtedy má obrovský potenciál tvarovacie tužidlo alebo sprej na dodanie vlasovej textúry. Vlasy sa potom budú omnoho jednoduchšie štylizovať a zároveň si udržia tvar. Upravené vlasy je potom vhodné zafixovať s použitím laku alebo gélu na vlasy.

Pri využívaní tepla predstavuje základ sprej na ochranu vlasov. Olejček sa používa na končeky vlasov po využití tepelných prostriedkov na úpravu – docielite tak lesklý a zdravý vzhľad vlasov. V posledných rokoch sa veľmi populárnymi produktmi stali suché šampóny a púdre, ktoré predlžujú čas medzi jednotlivými umytiami. Tiež pomôžu vlasom dodať objem a upravený vzhľad. Ak máte rýchlo sa mastiace vlasy, môže ísť o skvelý produkt, ktorý spomalí Váš proces tvorenia mazu.

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *