Z ružinovského Burzoblšáku si môžete odniesť poklady second-hand módy

Burzoblšák na Bajkalskej už po 5. krát v tomto roku dáva príležitosť zbaviť sa obnosených vecí a posunúť tak oblečenie, ktoré nepotrebujeme iným. Zároveň je rajom pre všetkých stylinguchtivých blogerov či fanúšikov second-hand módy túžiacich nájsť si tam svoje originálne poklady, ktoré v bežných obchodoch nemajú. Už 13. júna o 10:00 sa stretneme pred bránami 1. súkromného gymnázia na Bajkalskej 20 v Ružinove.

V roku 2014 prišli organizátori s myšlienkou recyklácie obnoseného oblečenia formou blšieho trhu. „Zámer organizovania takéhoto podujatia prišiel čisto z ľudských dôvodov a to – sami sme sa chceli zbaviť vecí a videli sme rovnaký záujem aj u iných ľudí z nášho okolia a okolia Ružinova.“ Tak vznikla lokálna ružinovská akcia pod názvom Burzoblšák na Bajkalskej, ktorého domovským miestom je 1. súkromné gymnázium, ktoré nám nezištne poskytuje priestor vo dvore pre túto komunitnú aktivitu.

Pôvodne menšie komorné podujatie sa časom vyvinulo a dnes má už Burzoblšák podobu pravidelných každomesačných podujatí a môže sa pýšiť novými záujemcami a návštevníkmi.

Hlavným cieľom Burzoblšáku na Bajkalskej je recyklácia a znovuvyužitie starého a nepoužívaného oblečenia. Ide nám o vytvorenie tradície akého si „mini trhu“ a stretávania sa miestnych obyvateľov v Ružinove. „Organizátorom podujatia nie je nijaká firma, Burzoblšák spravujeme dvaja. Sme vysokoškoláci a zastrešovanie a realizácia eventov nás baví a vieme si predstaviť robiť podobné aktivity aj v budúcnosti. Okrem klasického Burzoblšáku, ktorý sa konal tento rok už tri krát, sme v rámci spolupráce s Trhom vo dvore vytvorili Májový Burzoblšák na Obchodnej, ktorý bol prvým a výnimočným podujatím, na ktorom sme blšák presunuli do iných priestorov.

13. júna bude mať opäť v domovskom priestore v areáli 1. súkromného gymnázia na Bajkalskej 20 premiéru Burzoblšák – Vintageedition, kde budú predajcovia orientovaní predovšetkým na predaj štýlových starožitností a pokladov, ktoré objavili na povale či v garáži. Okrem zaujímavého oblečenia, doplnkov a iných retro predmetov sa môžete v júni tešiť aj na rôzne atrakcie pre deti. Všetky informácie o predajcoch a novinkách budú vopred uvereňované na facebookovej stránke „Burzoblšák“.

Ak chcete Burzoblšák podporiť, navštívte webovú stránku: http://burzoblsak.wix.com/burzoblsak

Pridajte sa na facebookovú stránku: www.facebook.com/Burzoblšák, kde sa zároveň dozviete aj ďalšie info alebo followujte burzoblsak na Instagrame.

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *