“Sranda sa má robiť zo všetkého a nemá sa brať osobne,” hovorí hviezda show Na stojáka

Originálna česká stand-up comedy Na stojáka príde do Bratislavy s kuframi natrieskanými humorom a na návštevníkov KC Dunaj vybalí komikov, ktorí patria medzi špičku u našich západných susedov. V stredu 27. mája bude hájiť farby obľúbenej show trojica Karel Hynek, Daniel Čech a Lukáš Pavlásek.

Lukáš, kedy ako sa začala písať tvoja kapitola v show Na stojáka?

Začínal som tak, že som vystupoval po krčmách na koncertoch svojej rockovej kapely, ktorú sme v tom čase mali s kamarátmi a vždy medzi pesničkami som robil rôzne komické vystúpenia a humorné čísla. Akurát som nevedel, že sa tomu hovorí stand-up. Bola to tvrdá škola, pretože som musel zaujať publikum v tom momente, kedy čakali muziku a nie komický výstup. A že to bolo náročné a opité rockové publikum. A potom, keď som sa v roku 2005 prihlásil do programu Na stojáka, tak ma vďaka tejto príprave nemohlo nič prekvapiť a vkĺzol som do toho ako ryba do vodičky.

V tejto show patríš medzi najobľúbenejších komikov. Čím to podľa teba je, že sú ľudia z teba paf?

Tak priznám, že mám jeden taký tajný recept – je to taký elixír, ktorý si každé ráno sám miešam a potom ho pijem, ale neprezradím jeho zloženie, pretože potom by ho začali všetci piť a by boli paf sami zo seba a nikto by už nebol paf zo mňa (úsmev).

O čom bude vaša show v Bratislave? Dávate aj nejaký spoločný humoristický jam?

Predvedieme naše štandardné stand-upy, ktoré máme oskúšané z našich vystúpení, takže sa dá povedať, že predvedieme tie najlepšie veci, čo máme za posledné obdobie. A niekedy ako spestrenie robíme improvizovaný hip-hopový freestyle na slová, ktoré hovoria diváci z publika, tak to možno v Bratislave skusíme tiež.

Z čoho si najradšej robíš v stand-upoch srandu?

Zo všetkého. Myslím si, že sranda sa má robiť zo všetkého a zo všetkých a nemá sa brať osobne. Je to totiž len sranda. O nič viac v humore nejde.

Aké máš skúsenosti so stand-upom na Slovensku? Myslíš si, že je rozdiel medzi slovenským a českým publikom čo sa humoru týka?

Na Slovensku som už dlho nevystupoval, tak neviem, ale pokiaľ môžem posúdiť podľa Slovákov, čo na nás chodia napríklad v Prahe, tak žiadny rozdiel nevidím. Smejú sa úplne rovnako ako všetci ostatní. A to je, myslím si, to jediné dôležité.

Lukáš Pavlásek

Nezameniteľná tvár českého stand-upu, ktorá sa k stand-upu dostala náhodou. “Volal som na inzerát, že v nejakej televízii zháňajú človeka, čo vie písať zábavné skeče. Ale buď som mal zlé číslo alebo informácie, lebo som sa dovolal do produkcie Stojáka, kde ma pozvali na konkurz. A keďže som už ako komik vystupoval predtým niekoľko rokov v krčmách, tak som do toho skočil ako rybka do vody. Ani to nebolelo,” hovorí Lukáš, ktorý sa netají tým, že má rád pivo, ale ešte nikdy po ňom nemal okno.

Karel Hynek

Český humorista, ktorý patrí medzi stálice show Na stojáka. Skladá texty pre vlastné potešenie, z ktorých potom čerpá nápady na stand-up. Známy je aj preto, že vo firme, kde pracoval sa staral o veselú časť firemných večierkov. Vraj mal zaistiť, aby aj po polnoci boli ľudia skôr veselí ako opití.

Daniel Čech

Podľa neho je stand-up komik dobrý, keď dokáže toho, kto si na neho otvorí hubu, popraviť slovami. Má za sebou štúdium herectva, k stand-upu sa dostal obyčajným inzerátom. Pre vyššie percento úspechu ho strhol z nástenky, aby ho nikto iný nevidel a vyskúšal to v show Na stojáka, kde sa rýchlo uchytil.

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *