Rozrástla sa vám rodina? Vyskúšajte tieto cenovo dostupné nápady na dizajn detskej izby

Rozrástla sa vám rodina o nového potomka, ktorému je nutné vytvoriť v dome svoje miesto na relax, zábavu a vzdelávanie? Potom vám naše jednoduché a cenovo dostupné nápady určite padnú vhod.

Vytvorenie krásneho obytného priestoru, v ktorom sa bude vaše dieťa cítiť bezpečne, nemusí byť vôbec náročné. Pokračujte v čítaní a naše jednoduché tipy vás o tom určite presvedčia.

Vyberte štýl, ktorý bude s dieťaťom rásť

Aby ste nemuseli dizajn a zariadenie detskej izby po mesiacoch meniť, je dobré si ho správne vybrať už v začiatkoch tak, aby bol moderný aj po niekoľkých rokoch. Nadčasovosť sa dá aj v detskej izbe dosiahnuť výberom kvalitného detského nábytku v neutrálnych tónoch a dizajne.

Čím menej konštrukčných zásahov na začiatku urobíte, tým ľahšie to bude mať detská izba s tým, aby sa vášmu dieťaťu a jeho zvyšujúcemu sa veku a nárokom prispôsobovala.

Pohrajte sa s výberom posteľnej bielizne a interiérového textilu

Zmiešaním a zladením vrchných a spodných obliečok na vankúše získate nekonečné možnosti farieb, vzorov a textúr, s ktorými je premena detskej izby naozaj mimoriadne a kedykoľvek jednoduchá a možná. Kúpte si preto niekoľko sád lacných obliečok a skombinujte ich s rovnako krásnym interiérovým textilom v podobe závesov, kobercov alebo deky.

Nezabudnite na úložný priestor, ktorému dominuje veľký šatník

Nevyhnutným doplnkom, respektíve základom každej jednej miestnosti v dome je úložný priestor. V detskej izbe ho musí byť dvojnásobne viac, pretože okrem oblečenia, sa tu nachádzajú, zhromažďujú a používajú aj hračky, knihy a iné veci potrebné pre plnohodnotný rozvoj a život dieťaťa.

Vytvoriť takýto úložný priestor vám pomôžu kvalitné a pevné šatníkové skrine, v ktorých je pred zvedavými pohľadmi úhľadne ukryté všetko dôležité oblečenie a veci vášho potomka.

Pohrajte sa s osvetlením

Aj osvetlenie vám pomôže vytvoriť nadčasovú a vždy modernú i na pobyt dieťaťa vhodnú detskú izbu. Myslite na to, aby ho bolo dostatok a disponovalo potrebnou kvalitou, úsporným režimom a teplotou.

Nič viac a nič menej na zariadenie krásnej detskej izby nepotrebujete. Stačí, ak použijete fantáziu, pohráte sa s vhodnými farbami a budete myslieť pritom na pohodlie i bezpečnosť najmenších.

Zdroj obrázka:Ground Picture/Shutterstock.com

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *