Robí vám home office problémy? Skvelé tipy na sústredenú prácu z domu to môžu zmeniť

Home office sa stáva súčasťou nášho každodenného pracovného života aj po ústupe pandémie, takže dobrá organizácia domácej kancelárie je o to dôležitejšia. A aj naše tipy na domácu kanceláriu vám pomôžu byť pri práci z domu ešte efektívnejší.

Pokračujte v čítaní a určite sa o tom presvedčíte.

Vytvorte si produktívne pracovné prostredie

Ak ste si založili novú spoločnosť bez potreby klasických kancelárskych priestorov alebo len pracujete z domu, na efektívnu prácu si budete musieť vytvoriť vhodný priestor. Napriek tomu, že to nie je doma jednoduché, efektívna práca v domácej kancelárii funguje obzvlášť dobre, ak môžete počas pracovnej doby skryť zo svojho dohľadu aj mysle súkromné ​​​​prostredie.

Najlepšie je vybrať si pokojné miesto, kde sa môžete nerušene sústrediť na všetky dôležité úlohy. Tiež sa uistite, že vo vašom zornom poli nie sú žiadne súkromné ​​predmety, ktoré by vás zbytočne rozptyľovali a odvádzali od dôležitých vecí. Uprataná izba predsa sľubuje aj upratanú myseľ.

Prispôsobte pracovný rytmus rodinnému životu

Využívate vo svojom podnikaní modernú virtuálnu kanceláriu a pracujete z domu? Tí, ktorí pracujú z domu, nemusia byť v interiéri neustále sami. Koordinácia času s rytmom vašich spolubývajúcich alebo rodinných príslušníkov je preto dôležitá. Ak je vo vašom dome nepokoj a hluk, robte úlohy, ktoré si nevyžadujú vašu plnú pozornosť. Ak naopak chcete pracovať vysoko koncentrovane, vyberte si časy, kedy vás nič a nikto neruší.

Robte si prestávky

Každý, kto pracuje na home office, sa hýbe podstatne menej ako pri klasickom pracovnom režime. Pri práci z domu nie je totiž potrebné dochádzanie a chodenie na prestávku, ktoré by rozprúdilo váš krvný obeh. Prestávky sú preto jedným z tipov domácej kancelárie, ktoré by sme vám tu chceli obzvlášť odporučiť.

Každý, kto si dá pravidelne krátku prestávku v práci, vyvetrá sa a prejde pár krokov, posilňuje obehový systém a enormne podporuje schopnosť koncentrácie a tým efektívnu prácu v domácej kancelárii. Okrem toho, aj doma platia zákonné predpisy o pracovnom čase a prestávkach, ktoré hovoria, že:

  • Ak pracovný čas presiahne 6 hodín, optimálna prestávka by mala byť 30 minút.
  • Ak pracovný čas presiahne 9 hodín, prestávka musí trvať 45 minút.

Držte sa bežného pracovného času

Jasné oddelenie súkromia a práce je v domácej kancelárii najväčšou výzvou. Snažte sa ju zdolať. Tak ako do pracovnej doby nepatria súkromné telefonáty a chatovanie, večer na sedačke neriešte pracovné e-maily.

Skúste si načrtnúť jasnú hranicu medzi voľným a pracovným časom. V opačnom prípade rýchlo získate pocit, že ste v domácej kancelárii 24 hodín denne, čo vašej produktivite rozhodne len uškodí.

Zdroj obrázka:Creative Lab/Shutterstock.com

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *