Portál pre online objednanie k lekárovi boduje už aj v Českej republike

Chcete sa vyhnúť dlhým radám v čakárni u lekára len preto, aby ste sa objednali na rutinné preventívne vyšetrenie? Skúste to online. Portál TopDoktor je na slovenskom trhu už od roku 2015 a patrí k mimoriadne úspešným projektom založeným na spolupráci so stovkami lekárov vo všetkých špecializáciách. Získal si status najväčšieho portálu tohto typu, ktorého služby sú aktuálne dostupné už aj v Českej republike.

Aké výhody vám tento moderný spôsob objednávania k lekárovi prináša?

O online rezervácie cez TopDoktor je veľký záujem

Jednoduché online objednanie k lekárovi už nie je žiadne sci-fi, ale realita a to aj na Slovensku. Každý mesiac navštívi TopDoktor.sk viac ako 500 000 ľudí, od vzniku bolo zaznamenaných viac ako milión rezervácií termínov, takže záujem o online rezerváciu termínu u lekárov je enormný.

O tom, že objednanie k lekárovi online týmto spôsobom žne úspech, svedčí aj ocenenie od spoločnosti MasterdCard z roku 2016 za inovácie v podnikaní.

Online forma objednávania na vyšetrenia, zákroky alebo telemedicína sa už osvedčili nielen na Slovensku, ale aj v iných krajinách. Teraz je možné využívať tieto služby napríklad v Česku. Služby portálu TopDoktor si pochvaľujú nielen pacienti, ale aj samotní lekári. Na slovenskom portáli je dostupných cez 500 lekárov z rôznych krajov a rôznych špecializácií.

Rezervácia termínu u lekára je veľmi jednoduchá

Objednanie k lekárovi cez portál TopDoktor je jednoduché a pohodlné. Pomocou interaktívneho vyhľadávacieho panela môžete vyhľadať konkrétneho lekára podľa mena, ale možné je aj vyhľadávanie podľa špecializácie alebo miesta. Lekára ktorého potrebujete, nájdete doslova na tri kliknutia.

Po výbere konkrétneho lekára, ktorým môže byť napríklad aj dobrý alergológ Bardejov, si zvolíte z voľných termínov, teda konkrétny dátum a čas. Potrebná bude registrácia na portáli alebo prihlásenie s vyplnením kontaktných údajov. Na uvedené telefónne číslo dostanete overovaciu SMS, aby ste mohli dokončiť rezerváciu termínu u lekára. Po úspešnej rezervácii dostanete potvrdzovací e-mail. Všetky potrebné informácie sa nachádzajú na stránke Topdoktor.sk v časti Pomoc.    

TopDoktor poskytuje aj iné služby

Hlavným cieľom portálu je zjednodušiť a zrýchliť objednávanie sa na vyšetrenia. Online sa objednáte kedykoľvek a nie ste odkázaný na ordinačné hodiny lekára a nekonečné pokusy dovolať sa do ambulancie. Výhodou portálu je, že napríklad alergológia konkrétneho mesta má dostupných viacero lekárov. Môžete si tak vyberať buď podľa hodnotenia, alebo podľa dostupnosti termínu či lokality, ktorá je pre vás najbližšie.

Nie ste si istý, či je vybraný lekár pre vás ten najvhodnejší?

Súčasťou služieb sú aj overené hodnotenia lekárov, ktoré pri výbere zohrávajú u väčšiny pacientov kľúčovú úlohu. Hodnotenia pridávajú iba pacienti, ktorí daného lekára navštívili a objednali sa k nemu cez aplikáciu TopDoktor. Na slovenskej verzii portálu je dostupných viac ako 70 000 overených hodnotení.

Ďalšou službou, ktorú určite ako pacient oceníte je online konzultácia s lekárom. Nemusíte tak vôbec chodiť do ambulancie, vystavovať seba alebo iných pacientov riziku šírenia nákazy a strácať čas cestovaním a čakaním v čakárni. Niektorí lekári poskytujú aj možnosť konzultácie prostredníctvom videohovoru, chatu alebo telefonicky. Dobrou správou je, že skupina odbornýchlekárov sa neustále rozrastá. V neposlednom rada musíme spomenúť aj blog, na ktorom nájdete rôzne články z oblasti medicíny. 

TopDoktor je výborná možnosť online objednávania na vyšetrenia aj v čase, kedy je väčšina ambulancii zatvorená, takže si prepotrebný termín nemusíte u zamestnávateľa rezervovať dovolenku.

Výhody prináša portál aj lekárom, ktorí sa môžu do systému zapojiť bez toho, aby sa od nich vyžadovala nejaká investícia. Jednoduchšie objednávanie tak znamená menej starostí pre pacientov aj lekárov a rýchlejší prístup k voľným termínom i potrebnej zdravotnej starostlivosti.

Zdroj obrázka:PopTika/Shutterstock.com

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *