Obývačka s kuchyňou je dobré riešenie

Dispozície v niektorých nehnuteľnostiach sú tak nastavené, že je dostatok priestoru v interiéry na vytvorenie kuchyne a obývačky ako dvoch samostatných miestností. Niektorí ľudia to tak aj preferujú. Avšak, v iných bytoch či domov to nemusí tak byť a jediným riešením je potom spojenie obývačky a kuchyne do jednej. Nebojte sa tejto možnosti.

Blízko ku všetkému

Možno si na prvý pohľad poviete, že nechcete mať krásny jedálenský stôl umiestnený v obývačke. Berte to ale tak, že priamo do kuchyne ku linke si môžete dať menší stôl, kde sa môžete najesť samostatne a práve ten väčší stôl, kde sa usadí celá rodina, budete mať v obývačke.

Prepojenie týchto dvoch miestností vám ponúkne možnosť mať ku všetkému blízko. Aj od varenia pri sporáku sa budete môcť zapájať do konverzácie prebiehajúcej na rohovej sedačke v obývačke. Zároveň tak môžete počúvať správy zapnuté v televízore, zatiaľ čo zvyšok domácnosti pozerá aj obraz. S výkonným digestorom sa nemusíte báť ani zápachov z varenia, ktoré by mohli preniknúť do celej miestnosti.

Dostatok miesta

V prípade, že sa rozhodnete kuchyňu s obývačkou spojiť alebo vám iné riešenie nezostáva, môžete zvoliť aj takú možnosť, že v kuchyni nebudete mať žiadny stôl, čím vám vznikne voľný priestor. Tam si môžete umiestniť napríklad komodu alebo ďalšiu úložnú skrinku, kam sa zmestí kuchynské zariadenie alebo si vytvoríte mini špajzu na trvanlivé potraviny.

Ak vám predsa len úplné spojenie kuchyne a obývačky nevyhovuje, môžete si medzi tieto dve miestnosti nainštalovať zaťahovacie dvere, prípadne dať záves, ktorým ich v prípade potreby oddelíte. Zaťahovacie dvere vám pomôžu v niektorých prípadoch aspoň z časti zabrániť hluku napríklad pri mixovaní, aby sa dostal do obývačky a ďalších miestnosti v domácnosti. Toto môže byť menšia nevýhoda pri spojení kuchyne a obývačky, ale nie je to nič, čo by sa nedalo zvládnuť!

Zdroj obrázku: Dariusz Jarzabek / Shutterstock.com

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *