Nórski Jaga Jazzist sa na jeseň predstavia aj v Bratislave, v koncerte ašpirujúcom na domácu udalosť sezóny

Samé ucho s hrdosťou oznamuje bratislavský koncert nórskeho experimentálneho jazzovo-elektronického ansámblu, Jaga Jazzist! Kapela, či lepšie povedané orchester, sa na Slovensku zastaví v rámci aktuálneho európskeho turné pri príležitosti vydania kritikou vysoko hodnoteného nového albumu Starfire. Svoj obdivuhodný nadžánrový rukopis predvedú vo štvrtok, 12. novembra, v bratislavskom Ateliéri Babylon.Jaga Jazzist kombinujú neuveriteľné množstvo klasických nástrojov s elektronikou ako z iného sveta, čo ich radí medzi špičku koncertných telies na svete. A to všetko pri takmer dokonalej schopnosti elegantne snúbiť vysoko sofistikované kompozície s poslucháčsky atraktívnymi a chytľavými melodickými linkami, tvoriac tak strhujúci a neopakovateľný hudobný zážitok.

Najnovším albumom Starfire sa Jaga Jazzist podarilo znovu prekročiť svoje hranice a posunúť pomyselnú latku muzikantstva opäť o triedu vyššie. Na novom albume sa čiastočne vrátili k elektronickejším koreňom, no zároveň svoj zvuk adekvátne aktualizovali poskytujúc tak poslucháčovi veľkolepý hudobný zážitok, aký s vysokou pravdepodobnosťou nikde inde nenájde.

Neskromne si dovolíme tvrdiť, že slovenský koncert Jaga Jazzist v bratislavskom Ateléri Babylon ašpiruje na tohtoročnú top domácu koncertnú udalosť. Urobili by ste preto obrovskú chybu, ak by ste na ňom chýbali.

Lístky sú dostupné v predpredaji prostredníctvom TIXY.sk v úvodnej limitovanej sérii v cene 18 eur, po vypredaní ktorej cena vzrastie na 21 eur. Vstupné v deň koncertu v pokladni Ateliéru Babylon bude v prípade jeho dostupnosti v cene 23 eur. Odporúčame si preto zaobstarať vstupenky vopred prostredníctvom online predpredaja.

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *