Najlepšie tipy na styling vašich šiat v lete

Ktoré letné šaty sa vám hodia a čo sa vám s nimi najlepšie kombinuje? A čo vlastne robí dokonalé letné šaty dokonalými? To je to, čím sa budeme zaoberať v tomto príspevku, ktorý sa môže stať súčasťou vášho obľúbeného letného looku.

Poďme sa spoločne o tom presvedčiť.

Ktoré letné šaty sú pre vás najlepšie?

Midi, mini alebo maxi? Nech už sú vaše preferencie obľúbených šiat akékoľvek, určite si zo širokej ponuky cenovo dostupných dámskych šiat vyberiete model v zodpovedajúcej obľúbenej dĺžke pre každú postavu.

Najmä ľahké letné šaty šikovne lichotia vašej postave, ak sú látky vzdušné a strih šiat nie je príliš obtiahnutý.

Ktoré letné šaty a sukne pristanú aj bacuľkám?

Asi vieme, že na štíhlej postave so zvodnými krivkami vyzerá dobre všetko. Ale čo bacuľky? Aké šaty na leto pristanú ženám s kyprejšími tvarmi? Neriaďte sa v tomto smere žiadnymi špeciálnymi pravidlami a myslite pri výbere novej sukne alebo letných šiat na to, aby ste sa cítili v danom kúsku odevu pohodlne!

Zbytočných starostí s výberom vás ušetria širšie minišaty. Často majú krátke alebo stredne dlhé rukávy a vždy vyžarujú nádych ibizských vibrácií.

Ak chcete ukázať trochu viac postavy, môžete si pás zvýrazniť pekným opaskom. Pri svetlých šatách pôsobia široké opasky na šnúrky obzvlášť letne. Na vaše nohy šikovne upozornia aj asymetrické strihy alebo zavinovacie šaty v strednej dĺžke s asymetrickým lemom.

Aké doplnky sú ideálne k letným šatám?

Leto je klasickým obdobím všetkých druhov jutových, textilných a slamených tašiek, ktoré sa dajú dobre kombinovať naozaj len v teplých mesiacoch.

K obľúbeným letným šatám si logicky môžete obliecť aj kožené tašky. Vyžaduje sa však trochu opatrnosti, pretože v porovnaní s ľahkými letnými látkami často vyzerajú trochu drsne a ťažko. Kúsky vo svetlých, pastelových farbách alebo žiarivých letných farbách pomôžu doladiť váš vzhľad.

Veľmi podobné je to aj s topánkami. K letným šatám sa veľmi dobre hodia kliny so slamenými alebo drevenými podpätkami. Ďalšou alternatívou sú ploché balerínky, no môžete si obuť aj sandále na podpätku, tu sa ale môže stať, že šatám uberú na ľahkosti.

Lodičky alebo sandále na podpätku vyzerajú skvele k midi šatám s áčkovým strihom alebo rozšírenej sukni. Tenisky alebo ploché topánky zasa vyzerajú trochu nemotorne. Letný outfit musí byť jednoducho vzdušný vo všetkých ohľadoch, tak na to myslite.

Zdroj obrázka: Victoria Chudinova/Shutterstock.com

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *