Nájdite svoje príznaky v čínskej medicíne

Podľa čínskej medicíny predstavuje každý orgán konkrétnu emóciu. Emócie sú hlavným dôvodom vzniku ochorení.

Číňania veria, že päť základných prvkov – zem, voda, oheň, vzduch a kov sú prítomné v každom ľudskom tele. Pre zdravie je dôležité zachovať rovnováhu medzi všetkými týmito prvkami.

CHRAPĽAVÝ HLAS

Ak je váš hlas chrapľavý je to znamenie, že problém je niekde v pľúcach.

ČERVENÉ OČI

Červené oči sú jasným príznakom problémov s pečeňou.

ŽLTÁ TVÁR

Žltnutie tváre naznačuje nedostatok krvi a energie v slezine.

Ak žena nemôže otehotnieť, je možné, že má problémy s obličkami.

Podľa čínskej medicíny sú hlavnou príčinou ochorenia emócie, ktoré sú prepojené s orgánmi:

zdravie

pľúca – smútok

pečeň – hnev, podráždenie

obličky – strach

žalúdok – starostlivosť

Každé telo má svoj vlastný vkus. Pľúca potrebujú korenie a pikantné jedlá, pečeň kyslé, slezina sladké a obličky slané. Čínski lekári tvrdia, že orgány majú svoj vlastný spôsob príjmu energie.

Táto energia sa nazýva „qi“ a závisí od krvi. Čínski lekári taktiež hovoria, že krv je matkou energie a ovláda ju.

obličky = ústredný orgán v tele

Podľa tejto medicíny sú obličky jednými z najdôležitejších orgánov späté ako Jin a Jang. Sú prepojené s kostrou, sluchom a strachom.

Zlyhanie liečby ovplyvňuje celý telesný systém. V čínskej medicíne je taktiež každý orgán prepojený s poveternostnými podmienkami čo znamená, že každé obdobie zodpovedá určitému orgánu. Vietor vládne pečeni, preto nám niekedy môže spôsobiť bolesti hlavy a závraty.

Jednou z najdôležitejších funkcií pečene je uľahčiť obeh energie, a sviežu jasnú myseľ pre celé telo. Ľudia so zdravou pečeňou sú tichí, rozhodní a taktiež aj dobrí vodcovia. Číňania majú termín pre problémy  s funkciou pečene.

Tieto problémy majú vplyv na fyzický aj emocionálny stav. Veria, že tento nesúlad je spojený s hnevom, tvrdohlavosťou a násilím. V prípade, že sa problémy prejavujú v podobe emócií sa nedajú  vyriešiť. Neskôr dôjde k depresiám a poruchám nálad.  Medzi najčastejšie príznaky tohto syndrómu patrí únava, menštruačné problémy, stres a alergie.

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *