Jednoduché spôsoby, ako zastaviť nepríjemné svrbenie po uštipnutí komárom

Nepríjemné svrbenie je súčasťou asi všetkých letných večerov každého z nás. Nie je nič nepríjemnejšie ako keď si užívate príjemný večer vonku a skončíte doštípaní komármi. Bohužiaľ realita je taká, že pre komáre sme veľmi atraktívni a tak ani repelent nemusí byť 100% záchranou. Napriek tomu vám môžeme pomôcť riešiť následok uštipnutia. Ako na to?

Zastavte nepríjemné svrbenie

Neexistuje nič, čoho by ste sa mali obávať po uštipnutí komárom, až pokým miesto nezačne neznesiteľne svrbieť. Pre to, aby ste sa jednoducho a efektívne vysporiadali s týmto problémom nemusíte kupovať drahé prípravky. Vyriešte tento problém s vecou, ktorú používate každý deň.

STAČÍ VÁM LEN LYŽICA!

Všetko čo musíte urobiť je zohriať lyžičku v horúcej vode a priložiť ju priamo na miesto uštipnutia. Po predhriatí držte lyžicu pevne priloženú na mieste uštipnutia po dobu niekoľkých minút. Po aplikovaní tohto domáceho lieku by mal malo uštipnuté miesto svrbieť oveľa menej. Začervenanie by malo zmiznúť do dvoch dní.

nepríjemné svrbenie

POUŽITE ALOE VERA!

Pestujete doma nenáročnú rastlinku Aloe Vera? Jej účinky určite oceníte napríklad pri popálení, ale ideálna je aj pri použití po uštipnutí hmyzom. Dokáže zmierniť príznaky a taktiež skôr zahojí spôsobené podráždenie pokožky. Ako ju použiť? Stačí len odlomiť lístok a zvnútra sa začne vylievať liečivý gél, ktorý má množstvo skvelých účinkov. Priložte ho priamo na miesto uštipnutia a sledujte úľavu, ktorá nastúpi.

Pri niektorých štipancoch je sprievodným javom aj opuch. V takýchto prípadoch odporúčame priložiť na miesto studený obklad, najlepšie lad, či mrazené potraviny z chladničky. Opuch je nepríjemný, ale v prípade, že nie ste alergickí nemusí spôsobiť žiadne vážne problémy.

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *