Hladká pokožka pripravená na leto

Každá žena sa chce vo svojej koži cítiť ako kráľovná. To znamená, že musí byť sama so sebou spokojná a aj s menšími nedokonalosťami, s ktorými práve bojuje, zatočí. V lete sa odhaľuje veľká časť pokožky a ženy riešia najmä to, ako čo najefektívnejšie odstrániť neestetické ochlpenie najmä na viditeľných miestach. Riešením nemusí byť vždy len klasická žiletka.

Domáca starostlivosť

Zrejme najpoužívanejšími prostriedkami na zbavenie sa ochlpenia sú žiletky. Tie však problém riešia len na deň či dva a následne musíte celý proces zopakovať. Spomenúť treba aj to, že pokožka zostáva podráždená a je nutné použiť aj skľudňujúcu starostlivosť po holení.

Alternatívou však je cukrová pasta na domáce použitie s prírodnými zložkami, ktorú pomocou rukavíc nanesiete na miesto, kde chcete chlpy odstrániť, necháte chvíľku pôsobiť a následne strhnete. Chvíľka utrpenia, no nič, čo by žena pre vonkajšiu krásu neurobila.

Ďalšou možnosťou sú depilačné papieriky, pri ktorých si vyberiete veľkosť podľa toho, na ktorej partii tela ich chcete používať. Tieto papieriky fungujú na princípe lepivého vosku. Aplikujete ich na telo a rýchlym trhnutím proti smeru rastu sa chlpov zbavíte. Ideálne riešenie aj pre ochlpenie nad hornou perou, na brade či medzi obočím.

Zverte sa do rúk odborníkov

Mnohé kozmetické salóny sú už dnes vybavené rôznymi laserovými zariadeniami, vďaka ktorým sa zbavíte ochlpenia. Nejde síce o ich úplne odstránenie, ale o oslabenie korienkov. Tým pádom sa po niekoľkých sedeniach môžete tešiť na to, že chlpy vám vyblednú, rapídne sa zníži ich frekvencia a rýchlosť rastu, a vám neskôr stačí len raz za rok ísť na opakované sedenie.

Takéto laserové zariadenia sú aj na domáce použitie, no tie nie sú tak efektívne, ako stroje profesionálne. Vyskúšať tak môžete na začiatku len jednu partiu a podľa výsledku sa rozhodnete či budete pokračovať aj inou časťou tela.

Zdroj obrázku: lucky boy studio / Shutterstock.com

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *