Čisté Tvary pomocou profilu na Facebooku hovoria svoj hudobný príbeh

Čisté Tvary pripravili na koniec júna ďalšiu ochutnávku z pripravovaného albumu. Vydanie očakávanej štúdiovej novinky je avizované na prelom októbra a novembra. Aktuálny videosingel nesie názov Z minulých tiel a kapela s ním ponúka aj svoj hudobný príbeh.

Prostredníctvom profilu na sociálnej sieti v ňom rozpráva, ako sa z mladej neznámej martinskej skupiny stala rešpektovaná kapela slovenskej alternatívy. Čisté Tvary tiež dokazujú, že okrem silnej hudobnej produkcie majú aj schopnosť zaujímavo reflektovať historické reálie vo vzťahu k vlastnej tvorbe a zachytiť tak obraz doby, v ktorej vznikli a začali tvoriť.

Na tento koncept nadväzuje aj aktuálne premiérovaný videoklip. Opäť pochádza z dielne o dve generácie mladšieho talentovaného výtvarníka Mariána Vredíka. Je to už jeho tretí klip pre túto rockovú formáciu. To, že pre tvorbu pohyblivých hudobných vizuálov má nevšedný cit, dokazuje aj jedna čerstvá informácia. Jeho prvé video k pilotnému singlu Dýchať Síru bolo prakticky hneď po svojom uvedení nominované na cenu International Music Video Award 2015 animovaných videoklipov a tiež na cenu za najlepší slovenský animovaný film rokov 2014/2015 na Fest Anča (najväčší slovenský filmový festival mapujúci celosvetovú animovanú tvorbu).

Tentoraz Vredík ku skladbe pripravil sugestívnu, nostalgickú videokoláž. Rešpektujúc kapelou vytýčenú líniu umeleckej reflexie minulosti, poskladal klip zo záberov svojho otca, amatérskeho filmára. Strihom tak vznikli nové významové roviny, pri ktorých staré zábery ožívajú a zo zabudnutých okamihov vyrastajú nové zážitky. Videoklip je zároveň jeho poctou filmovému klubu URTICA, ktorý funguje v mieste jeho rodiska už 40 rokov.

„Je dôležité skúšať žiť svoje sny. Nám sa to podarilo. Úspech je vždy veľmi relatívna vec. Ale z pohľadu toho čo sme si pred tými rokmi spolu vysnívali musím povedať, že sa nám splnilo takmer všetko. A všetci tí ľudia, ktorých sme na svojej ceste stretli navždy zostanú v našich srdciach. Silné obdobie tvorby v Martine, celá tá generácia ľudí, s ktorou sme rástli. To v nás zanechalo hlboké stopy a spomienky. Táto skladba je aj pre nich,“ dodáva k novému singlu bubeník kapely Matej Pliešovský.

http://www.cistetvary.sk

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *