Chcete uniknúť zime? Toto sú najteplejšie cestovateľské destinácie mimo Európy

Ak sú biele Vianoce alebo blížiaca sa jeseň to posledné, po čom tento rok túžite, potom zimný útek na súostrovia a pobrežné mestá Stredozemného mora môže byť presne to, čo potrebujete. Odhodiť teplý kabát a vycestovať za horúcim slnkom v zime nie je najmenší problém.

V nasledujúcom texte vám predstavíme zopár miest, ktoré sú príjemne teplými a slnečnými cestovateľskými destináciami aj v zimných mesiacoch.

Egypt  a dovolenka v Hurghade

Zima je najlepší čas na návštevu Egypta, pretože letné teploty sú v tomto regióne takmer neznesiteľné. Splňte si preto svoj sen o objavení starovekej egyptskej ríše, prekročení Nílu a návšteve známych pyramíd či príjemnej dovolenky v Hurghade v zime a určite svoje rozhodnutie neoľutujete. Možno zároveň ušetríte a budete mať na relax viac súkromia, pretože ostatní už budú mať dovolenku za sebou.

Jordánsko

Ďalšia teplá destinácia na únik pred zimou je Jordánsko. Najmä pre tých, ktorí hľadajú slnko, piesok a púšť. Využite preto príležitosť navštíviť známe mesto Petra a spoznať červenú púšť Wadi Rum.

Omán je ideálna krajina na výlet

Okrem krásnych pláží, čistého mora a luxusných hotelov mimo rušných oblastí, je dovolenka v Ománe ako stvorená pre tých, ktorí milujú dobrodružstvo.

Tento kraj je ako stvorený na výlet s prenajatým autom. Prenajať si auto a rezervovať hotely online je jednoduché a na dobre rozvinutých hlavných cestách sa dá ľahko zorientovať. Ak hľadáte niečo dobrodružnejšie, môžete opustiť asfaltové cesty s vozidlom s pohonom všetkých štyroch kolies a preskúmať dobrodružné svahy púšte.

Thajsko

Thajské pláže sú skutočným rajom s tropickým podnebím. V tomto ročnom období sú horúčavy menej dusné a vo všeobecnosti je tu menej turistov. Tak to využite na návštevu tejto očarujúcej krajiny.

Madeira

Tento ostrov v Atlantiku je skutočným prírodným rajom so zelenými horami a skrytými plážami. Klíma je po celý rok mierna a teplota vody okolo 20 stupňov… Ideálne na celý deň vo vode!

Tunis

Vychutnajte si mierne podnebie Tuniska, objavte pláže, prejdite Medinu v sandáloch a urobte si výlet do saharskej púšte v žiariacom slnku. Ďalšou výhodou je, že vzhľadom na mimosezónu bude tento výlet pre Santu dosť lacný.

Ak teda dovolenku ešte odkladáte na zimu alebo jeseň, tieto destinácie by vám mohli vyhovovať.

Zdroj obrázka: Hamdan Yoshida/Shutterstock.com

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *