Červená repa: Prírodný doping, ktorý dodá vášmu telu poriadnu dávku energie

Červená repa je všeobecne známa ako liek pre ľudí so slabými krvinkami. Tiež je vhodná aj na detoxikáciu organizmu a zvýšenie imunity. Je to skvelá potravina obľúbená najmä medzi športovcami, pretože zvyšuje vytrvalosť a má prirodzený dopingový efekt.

Pri prekonávaní fyzického úsilia sa jednoducho môžete spustiť celý rad problémových oblastí až tak, že sa vám minie všetok kyslík v pľúcach. S týmto silným nápojom z červenej repy im však môžete predísť s ľahkosťou a nadhľadom. Na scénu prichádza ako jeden z najzdravších nápojov vôbec.

Šťava z červenej repy zvyšuje výdrž pri väčšom fyzickom úsilí práve vďaka dusičnanom. Dôkazom toho sú výskumy vykonané na mladých a zdravých ľuďoch vo Veľkej Británii, ktorí konzumovali šťavu z červenej repy každý deň a tak prekonali intenzitu o 16% dlhšie než ostatní.

červená repa

Prísady na prípravu šťavy:

  • 1 kg červenej repy
  • jedna lyžica medu
  • šťava z jedného citróna

Príprava:

Repu olúpene a dáme do misky. Pridáme med a citrónovú šťavu, aby repa zmäkla a neutralizovala sa jej chuť. Necháme zmes odstáť približne po dobu troch hodín a potom ju rozdrvíme cez štvorcové sito. Repa tak uvoľní všetku šťavu a vlákninu, ktorú obsahuje.

Pite čerstvú šťavu každé ráno na lačný žalúdok.

Okrem iného pomáha červená repa s kožnými problémami a pomáha s vysokým krvným tlakom. Pri nadmernej konzumácii by ste však mali vedieť, že môže spôsobovať nadúvanie a plynatosť. História využívania liečivých účinkov tejto rastliny siaha hlboko do minulosti. Veľmi dobré vlastnosti má aj pri detoxikácii organizmu.

Skúšali ste účinky červenej repy? Čo si z nej doma pripravujete? Poznáte jej skvelé účinky na ľudský organizmus? Podeľte sa s nami o vaše názory v komentároch!

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *