Na akom princípe funguje autoleasing?

Odborníci na autoleasing sa s veľkou pravdepodobnosťou nemusia obávať toho, že by uzavreli nevýhodnú ponuku. Ak však o leasingu auta veľa neviete, mali by ste sa oboznámiť o faktoroch, ktoré treba zvážiť predtým, než sa k nemu odhodláte.

Autoleasing: zvážte pre a proti

Poistenie, registračné poplatky, právna zodpovednosť – tieto povinnosti sprevádzajú držiteľa automobilu, aj napriek tomu, že majiteľom je leasingová spoločnosť. Oproti okamžitej kúpe nového vozidla má však autoleasing značné výhody, najmä pre spoločnosti a firmy, ktoré nad ním uvažujú.

Nižšie úroky pri leasingu sú v súčasnosti natoľko silné, že potenciálni klienti sa nakoniec vyberú práve touto cestou. Možnosť úveru preferujú najmä ľudia, ktorí nevlastnia firmu a sú teda fyzickou osobou –  autoleasing zväčša ponúka aj spôsob úveru, nie len leasingu. Pokiaľ však stále nie ste rozhodnutí, či si ihneď kúpiť nové auto, alebo zvoliť leasing, mali by ste si vytvoriť zoznam pre a proti.

Pomer cena – kvalita: Kedy sa autoleasing oplatí?

Keďže na klientovu stranu nahráva aspekt amortizácie, nie je potrebné platiť za celú hodnotu vozidla – mesačná splátka je tak zvyčajne nižšia. Ďalším argumentom je nový model auta, s čím úzko súvisí ušetrenie financií na priebežných nákladoch a údržbe. Po vypršaní doby prenajatia vozidla (zvyčajne 3 až 4 roky) si buď od predajcu prevezmete iné vozidlo, alebo prerušíte zmluvu, čo niekedy sprevádza poplatok za odovzdanie vozidla.

Predtým, ako sa rozhodnete zobrať si auto na leasing, zvážte svoje priority a položte si niekoľko otázok:

  • Hľadáte nové, alebo ojazdené auto?
  • Koľko kilometrov ročne najazdíte?
  • Zaobstarávate auto pre seba, alebo v mene spoločnosti?
  • Dokážete sa starať o interiér a exteriér vozidla?

Ako si prenajať auto?

Ak ste rozhodnutí a pripravení prenajať si auto, postupujte podľa krokov, ktoré začínajú osobným prieskumom. Pri autoleasingu máte takmer neobmedzené možnosti. Najskôr zúžte výber na typ auta a značku vašich preferencií, aby pri rozhodovaní nenastal zmätok. Či už idete uzatvárať leasing vo svojom mene, alebo v mene firmy, zistite akú vysokú sumu ste ochotní do auta investovať.

Máte nezodpovedané otázky? Zavolajte na klientské centrum – rozšírite si obzory v oblastiach, s ktorými nie ste až tak oboznámení. Po finálnej dohode na obidvoch stranách prechádza zodpovednosť do vašich rúk. Nezabúdajte na údržbu vozidla počas celej doby trvania leasingu.

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *