Ako vyzerá deň v živote helpdeskárky

Večer pred. Prídem zo stretka s kamarátmi v rozšafnej nálade, dám si štandardne ľahkú večeru, lebo sacharidy sú smŕŕŕť. Vyložím si nohy a oddychujem. Krátko pred polnocou sa poberiem do postele a pri nastavovaní budíka opäť prepočítavam, koľko hodín mi ostáva do jeho hlásenia.

Rada č. 1

„Nikdy si nepočítaj, koľko budeš spať, kým budík zazvoní. Zobudíš sa rovnako unavený.”

Znova ten odporný zvuk budíka. Jeho tónu sa vyrovná len zvonenie LiveChatu.

Vystrelím z postele s vedomím, že ak si čo i len minútu zdriemnem, problém je na svete. Stíham jedine WC, umyť zuby, balím veci a vyrážam na MHD, študentský bus č.39 – smer Mlynská dolina. Pri behu parkom vďačím našej firemnej filozofii „keď nevládzeš, pridaj”, ako aj mojej voľbe, nedať si podpätky.

Kto mal tú česť vie, že ráno je cesta v preplnenom buse č.39 pekielko. Vlastne aj poobede a vlastne úplne vždy. Vďaka mojej vlastnosti „všetko robím na poslednú chvíľu” a benefitu raňajky v práci, som prvé jedlo dňa vynechala. Teraz sa tomu veľmi teším, keďže rôzne vône a pachy nepôsobia vôbec vábne.

Rada č. 2

„Hneď, ako vstaneš, najedz sa! 9/10 helpdeskárov to nestihne ani v práci a pýta sa na obed už pred 10:00.”

Nádej, že stíham, ak bude všade v Bratislave zelená vlna, bledne. Prichádza zrážka nejakého hipsterského bajkera pri Zoške a ja viem, čo príde… Nestíhaš v korporáte = povieš prepáč. Vo Websupporte? Príde Mič Bjukenen.

Rada č. 3

„Choď do práce na bicykli, namiesto Miča Bjukenena bude sval na stehne a pot na čele.”

Hneď je deň krajší!

No nič, pod vplyvom okolností vypúšťam škoricové Cini Minis a rannú kávu. Sadám do svojho pracovného kráľovstva, šmahom ruky zdravím kolegu, ktorý má to šťastie a chodí autom. 8:00 sme online.

Po vyše 5 rokoch, čo robím na helpdesku odsýpa jeden klient za druhým. Srdečne ďakujúc sa so mnou lúči. Ak o 9 ráno praje príjemný zvyšok dňa, viem, že ten môj bude trvať dlho.

Potajme tipujem, kedy príde na rad téma obed. Pam-pam, okolo 10:00 je to tu. Nastáva licitácia celej firmy, odkiaľ sa čo objedná, čo kto prinesie a či to bude dobré. Obetujem 1 gastrolístok a využijem donášku.

Rada č. 4

„Obeduj vždy mimo svojho pracovného miesta, pomôže ti to prísť na iné myšlienky a zistiť mená nových kolegov.”

Doprajem si pauzičku presne v poradí, ako som ráno „cvakla kartu” a užijem si výhľad z balkóna. Moja slávna fotka s kávou z livechatu je toho dôkazom. Balkón je čarovný nielen počas vianočnej párty.

Ani my vo Websupporte nie sme výnimkou a po obede to aj u nás ide vždy ťažšie. Utrhnem sa od klienta nastavujúceho si mailového klienta a volím Veľmi veľkú kávu s veľmi výraznou chuťou ako správny životobudič. Delonghi je pre mňa to pravé.

Rada č. 5

„Ak chceš kávu, počkaj na kolegu admina, ako žene v IT firme ti dopraje aj kapučínko.”

Nič nedokáže viac potešiť a nadchnúť, ako keď Mišo /Truban/ povznesene zahlási (vo veľmi vzácnej chvíli, keď nám konečne nič nezvoní a nikto nerozpráva), že dnes je to vlastne úplná pohoda.

Rada č. 6

„Nikdy nahlas nevyslov: dnes je toho nejako málo. Karma to počuje a ty to neskôr oľutuješ.”

Do konca služby plním priania a rozkazy klientov a na tajňáša odrátavam, kedy mi na dnes odzvoní. S pocitom dostihového koňa v cieli sa odhlasujem zo systému a obúvam si bežecké tenisky. Vôbec neviem, kde sa to vo mne vzalo, ale 12-minútovky na základke vždy trvali aspoň 20 minút a teraz dobrovoľne behám aj hodinu. Balzam na dušu po celom dni psychickej námahy.

Rada č. 7

„O 20 minút ideš z práce, nezabudni to povedať všetkým kolegom, budú ťa ľúbiť.”

Balím svoje švestky a idem ešte poklábosiť s babami do mesta, aby som si večer mohla opäť nastaviť budík.

Rada č. 8

„Keď už odídeš, nezabudni sa odlogovať z compu, pomsta býva sladká a kolegovia sa ti odvďačia nejedným statusom.”

Bonusová rada č. 1

„Vždy si kompenzuj psychickú námahu fyzickou, nie je nič lepšie, ako si po poriadnom tréningu nepamätať, že bol človek už v práci.”

Bonusová rada č. 2

„Maj rád svoju prácu, na tvojich výsledkoch to bude vidieť. :)”

WEBSUPPORT aktuálne prijímame nových ľudí. Ak chcete pracovať v dreamteame, neváhajte sa príhlásiť a dohodnúť si stretko. PRIHLÁSTE SA.

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *