Ako vymazať Instagram?

Instagram patrí medzi najpopulárnejšie sociálne siete obľúbené po celom svete. Medzi používateľmi vytvoril doslova ošiaľ, ktorý trvá už niekoľko rokov. Denne Instagram využíva milióny ľudí na rôzne aktivity od predaja, marketingu, až po vzdelávanie, či aktivistické činnosti. Ak vás však už nebaví brázdiť túto sociálnu sieť s nevyčerpateľným množstvom príspevkov, prinášame vám návod, ako si môžete Instagram vymazať rýchlo a jednoducho.

Ako zrušiť účet na Instagrame?

Instagram sa síce dá zrušiť, no dáta vymazať neviete. Pokiaľ sa teda rozhodnete účet obnoviť, váš digitálny život sa taktiež obnoví tiež. Pokiaľ účet deaktivujete, ostatní používatelia vás nenájdu a rovnako ani neuvidia vaše fotky – stanete sa neznámym užívateľom. Rovnako však máte možnosť aj kompletne zrušiť váš Instagram, no táto možnosť je nevratná.

Instagram

Dočasné zrušenie Instagramu urobíte nesmierne jednoducho. Stačí si otvoriť váš instagramový profil a prejdite na možnosť „upraviť profil“. Následne nájdite ikonku s názvom: dočasná deaktivácia môjho účtu. Odpovedzte na otázku, prečo chcete deaktivovať svoj účet a máte dočasne zrušený prístup k vášmu Instagramu, až pokiaľ sa nerozhodnete ho znova obnoviť.

Ak chcete váš účet vymazať navždy, opäť je potrebné sa prihlásiť k vášmu účtu a prejsť na profil. Prostredníctvom linku na odstránenie účtu sa dostanete priamo na možnosť vymazania Instagramu. Opäť musíte vyjadriť váš názor, prečo z Instagramu odchádzate. Táto možnosť je nevratná, preto si budete musieť pri opätovnom používaní Instagramu vytvoriť nový profil.

Ako vymazať druhý účet na Instagrame?

Aj v tomto prípade môžete pokračovať podobným spôsobom ako je uvedené v postupe vyššie. Pre presnejšie zobrazenie vám prinášame aj video:

Ako zrušiť firemný účet na Instagrame?

Ak chcete nevyužívaný firemný účet vymeniť za účet osobný, môžete to urobiť nesmierne jednoducho. Na vašom profilovom okne kliknite na tri čiarky v pravom hornom rohu. Z menu si vyberte nastavenia a účet. Následne zakliknite možnosť „prepnúť na osobný účet“. Takýmto spôsobom sa z firemného účtu dá jednoducho vytvoriť účet osobný, ktorý môžete ďalej používať.

Pre vymazanie firemného účtu môžete pokračovať rovnako ako v postupe uvedenom v úvode článku.

Ako sa odhlásiť z Instagramu?

Ako sa odhlásiť z Instagramu na všetkých zariadeniach? Stačí len otvoriť vašu aplikáciu Instagram a kliknúť na tri pruhy, ktoré sa nachádzajú v pravom hornom rohu. V nastaveniach potom kliknite na môžete sledovať aktivitu prihlasovania. To vám umožní napríklad rozlíšiť, ktoré zariadenia sú vaše a ktoré nie, vďaka čomu sa tiež súčasne môžete odhlásiť zo všetkých zariadení. Tento krok je ideálny napríklad pokiaľ sa vám niekto nabúra do sociálnej siete a vy si zmeníte heslo a odhlásite sa zo všetkých účtov.

Ako odstrániť Instagram z Facebooku?

Otvorte aplikáciu Instagram , prejdite na svoj profil a kliknite na tri prúžky v pravom hornom rohu. Vyhľadajte nastavenia a kliknite na ikonku účet. Následne kliknite na ikonu „zdieľanie do iných aplikácií“ a odstráňte Facebook. Ak svieti na modro znamená, že sú aplikácie prepojené.

Odstavenie účtu na Instagrame

Odstavenie účtu slúži na to, že si skryješ príspevky niektorých ľudí, no neprestaneš ich sledovať. Táto funkcia sa dostala aj na Slovensko a môžeš ju využívať, pokiaľ niekoho takého na profile máš. Stačí len prejsť na konkrétny profil, stlačiť tri bodky pri používateľovi a kliknúť na tlačidlo „obmedziť“.

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *