Ako si vybrať hodinky?

Hodinky sú veľmi obľúbeným módnym doplnkom, ktorý je veľmi účelný a zároveň aj dizajnový. Samotný výber hodiniek je veľmi komplikovaný, pretože trh poskytuje naozaj široký výber rôznych druhov, dizajnov, či veľkostí. Okrem množstva technických parametrov, ktoré treba taktiež zvážiť, je rovnako dôležité aj vybrať typ hodiniek, ktoré budú ľahko kombinovateľné s vašim šatníkom a štýlom. Nadčasové kúsky sú dobrou investíciou na niekoľko rokov, samozrejme pokiaľ ide o kvalitný kúsok z dlhotrvácneho materiálu.

💡Informácie o dámskych a pánskych hodinkách od rôznych značiek môžete nájsť napríklad na internetovom magazíne Najdihodinky.sk.

Dôležité parametre

Pri výbere akéhokoľvek produktu sa treba najskôr oboznámiť s jeho kvalitou. Výber správnych hodiniek si teda vyžaduje prezrieť základné parametre funkcií, aby ste si boli istý tým čo kupujete, najmä pri cenovo náročnejších kúskoch. Medzi základné parametre patrí spracovanie hodiniek, teda konkrétne materiál púzdra. Toto púzdro má význam ako ochranca vnútorných súčastí, no tiež by malo pôsobiť reprezentatívne a byť odolné voči vonkajším vplyvom.

💡Najkvalitnejšie púzdra sú z titánu, zlata alebo platiny. Menej odolné sú rôzne plastové a zliatinové, či mosadzné púzdra, ktoré sú veľmi štýlové, no menej kvalitné. Zároveň sú však aj omnoho cenovo dostupnejšie.

Najviac namáhaná časť samotných hodiniek je bezkonkurenčne sklíčko, ktoré by malo byť odolné voči poškrabaniu a nárazu. Najkvalitnejšie sklíčka sú zafírové alebo tvrdené sklíčka, ktoré zabezpečujú dlhodobú výdrž a odolnosť voči poškodeniu. Často sú lacnejšou alternatívou akrylátové sklá alebo hesalitové, ktoré sú menej odolné voči nárazu, no sú v pomerne dobrej cene.

výber hodiniek

Veľmi dôležitou súčasťou hodiniek je strojček, pričom v súčasnosti sa najčastejšie používajú quartzové hodinkové strojčeky. Sú presné a minimálna výdrž bežnej batérie je 6 mesiacov. Kvalitu samotného strojčeka ovplyvňuje najmä precíznosť výroby a montáže. Rovnako je dôležité aj správne nastavenie, o ktorom sa môžete dočítať viac tu. Quartzové hodinkové strojčeky sú typické dennou odchýlkou plus mínus pol sekundy.

Hodinky a vodotesnosť

Pre niektorých používateľov môže byť kľúčovým parametrom aj vodotesnosť. Pri nápise „Water Resistant“ sú hodinky odolné len voči vzdušnej vlhkosti, no nemôžu sa dostať do kontaktu s vodou. Pokiaľ je pri tomto údaji napísané aj konkrétne číslo, hodinky zvládajú aj čiastočný kontakt s vodou. Číslo udáva stupeň vodotestnosti, ktorá sa testuje v laboratórnych podmienkach. Vyjadrené jednotky označujú konkrétne tlak vodného stĺpca, ktorý môže na hodinky pôsobiť bez poškodenia.

💡Výber hodiniek sa okrem týchto technických parametrov zameriava aj na samotné dizajnové prevedenie. Pokiaľ hodinky spĺňajú základné funkčné predpoklady, môžete siahnuť po akomkoľvek dizajne, ktorý vás osloví. Pri väčších investíciách ale odporúčame siahať po nadčasových kúskoch.

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *