Ako sa starať o šperky, aby boli stále ako zo škatuľky?

Akékoľvek šperky, či už sú vyrobené zo zlata alebo striebra, vám nebudú dlhodobo a vďaka svojej kráse slúžiť, ak s nimi budete zaobchádzať bez náležitého rešpektu a nosiť bez ohľadu.

Znamená to, že aj týmto doplnkom, nech sú z akéhokoľvek materiálu, musíte venovať náležitú pozornosť. Čo presne to znamená, si povieme v našom článku.

Ako si uchovať šperky dlhodobo krásne?

Aby ste predišli problémom, pred tvrdou fyzickou prácou je lepšie nebyť príliš lenivý a z tela drahé  šperky odstrániť. Ak je výrobok stále zdeformovaný alebo sa na ňom objavilo poškodenie, odovzdajte ho odborníkom.

Majstri vrátia dekoráciu šperku do pôvodného vzhľadu veľmi rýchlo. A aby ste  sa v budúcnosti týmto a iným negatívnym vplyvom pri nosení šperkov vyhli, nájdite im na uloženie vhodné miesto. Krásna hracia šperkovnica je pre ne ten najlepší priestor!

Drevená šperkovnica je najlepšie riešenie

Šperky môžu starnúť, aj keď ich príliš dlho nenosíte, pretože naďalej dochádza k chemickým reakciám s účinnými látkami v ich okolí. Dodržiavaním dôležitých pravidiel skladovania sa však dá negatívnym dôsledkom zabrániť.

Občas ich treba aj utrieť a vyčistiť špeciálnym prípravkom na to určeným. Flanel alebo semiš je vhodná textília na údržbu, pomocou ktorej môžete odstrániť nečistoty a mastné usadeniny.

A najdôležitejšie na záver. Šperky by sa mali skladovať v skrinkách alebo v špeciálnych obaloch, z vnútornej strany čalúnené mäkkou handričkou. Nová drevená šperkovnica je však najlepšia voľba.

Platí to aj pre šperky s drahými kameňmi, ktoré sa na svetle a teple ničia, a to aj napriek tomu, že mnohé z nich sú vysoko odolné. Drevený box alebo šperkovnica je preto v prípade dokonalej starostlivosti o šperky vždy jedinečným, riešením.

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *