Ako premeniť klasickú kuchyňu na luxusný priestor?

Luxusná kuchyňa rovná sa drahá. To je pre mnohých z nás často mylná predstava, pretože dnes nemusíte na vytvorenie luxusnej atmosféry minúť všetky svoje peniaze. Stačí pár vkusných a elegantných doplnkov a vytvorenie honosného štýlu nemusí byť pre vás a vašu peňaženku vôbec náročné.

So správnym predbežným plánovaním a trochou úsilia si môžete vytvoriť priestor s luxusným pocitom za zlomok nákladov. Tak sa poďme spoločne o tom na základe niektorých dobrých tipov presvedčiť.

Dbajte na správne rozloženie kuchyne

Akokoľvek sa budete snažiť urobiť z kuchyne luxusný priestor, ak nebude správne usporiadaný, tráviť v ňom čas bude pre vás nepríjemné. Ak preto chcete tento priestor pri vytvorení luxusného štýlu využívať na maximum, začnite správnym usporiadaním.

Obľúbeným usporiadaním je kuchyňa v tvare L. Tvar L uľahčuje začlenenie jedálenského kúta do vašej kuchyne – buď oproti stene, ktorá nie je kuchynskou, alebo medzi kuchyňu a obývací priestor, ak žijete v otvorenom priestore. Tiež maximalizuje podlahovú plochu pre rodiny a páry na spoločné varenie bez toho, aby si navzájom prekážali.

Výber materiálu, ktorý navodzuje pocit luxusu

Vďaka širokej škále farieb, materiálov a povrchových úprav, z ktorých si môžete vybrať pri navrhovaní krásnej modernej kuchyne, môže byť plánovanie dokonalého priestoru trochu skľučujúce.

Môže byť ťažké vedieť, ktorá povrchová úprava bude vyzerať najlepšie za najnižšiu cenu a predstaviť si, ako bude vyzerať celkový priestor s rôznymi kombináciami pracovnej dosky, skrinky a dlaždíc.

Luxusné kuchyne majú tendenciu byť vyrobené z vysokokvalitného dreva, ako je čerešňa, mahagón alebo orech, ktoré sú morené, aby vyzdvihli prirodzenú krásu kresby dreva, takže to môžete zopakovať s kuchyňou nižšej triedy, ktorú si môžete sami namoriť na tmavšie. Lakované skrinky v tlmených odtieňoch pomáhajú kuchyni vyzerať kvalitnejšie a presklené dvierka na nástenných skrinkách dodávajú pocit luxusu.

Pracovné dosky z prírodného kameňa a tradičné drevené skrinky budú vyzerať elegantne aj v nadchádzajúcich rokoch, takže investícia do žulovej pracovnej dosky a pevných drevených skriniek môže byť v skutočnosti riešením, ktoré šetrí peniaze.

Podobne sú na tom lesklé povrchy rôznych iných syntetických materiálov, ktoré sú od dreva lacnejšie. Záleží od toho, čo všetko je predmetom vášho luxusného návrhu interiéru.

Kvalitné osvetlenie

Len v správnom svetle všetko vaše úsilie a luxusná krása prírodných materiálov vynikne. Preto si ho v kuchyni zaobstarajte čo najviac.

Osvetlenie je relatívne jednoduchý a lacný spôsob, ako vniesť do priestoru pocit luxusu. Je tiež dôležité pre vytvorenie správnej rovnováhy medzi funkčnosťou a atmosférou v kuchyni. Kuchyne v bytoch majú tendenciu byť zastrčené a nemusia mať veľa prirodzeného svetla, no existuje veľa možností, ktoré vám môžu pomôcť zväčšiť priestor a poskytnúť dostatok svetla na akúkoľvek úlohu. Využiť na to môžete okrem lesklých povrchov, svetlých farieb aj zrkadlá.

Zdroj obrázka: C Woods Photography/Shutterstock.com

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *