7 tipov na domy na strome na Slovensku

Domy na strome sú krásnym moderným spojením človeka a prírody. Poskytujú prekrásne prostredie pre strávenie relaxačných chvíľ v objatí prírody a zároveň poskytujú pohodlie a bežný komfort. Domy na strome sú celosvetovo obľúbené ako dovolenkové destinácie, či víkendové pobyty na načerpanie novej energie a odpočinok od ruchu bežných dní. Na Slovensku ich nájdete v rôznych lokalít a tento článok vám priblíži 15 skvelých tipov na domy na strome, ktoré môžete využiť.

Domy na strome už dávno nie sú iba pre deti a práve dospelí v nich často objavujú čaro spojenia s prírodou. V našich rušných životoch je niekedy nesmierne náročné vyčleniť si čas na kvalitný pobyt v prírode na vzduchu. Práve preto môže byť tento tip skvelý na prežitie dovolenky v korunách stromov, kde zabudnete na akékoľvek problémy bežných dní. Pri výbere vášho pobytu sa vždy zamerajte na vybavenie konkrétneho domčeka, keďže väčšina nemá prísun elektriny a kúrenia. Takéto domčeky sú skôr vhodné na jednu noc a nie na dlhší dovolenkový pobyt.

Trenčianske teplice

Prvým tipom na domy na strome sú Trenčianske teplice a ich krásny domček na strome s nádherným masívnym nábytkom. Domček je skvelo vybavený a vhodný na strávenie úžasných chvíľ s vašimi blízkymi. Nedisponuje elektrinou a preto je vhodný na kratší pobyt, ktorý si však naplno užijete a oddýchnete si od zariadení, ktoré monitorujú celý náš život. Vráťte sa späť k prírode a užite si ticho, divokú prírodu a čarovné prostredie domčeka na strome v Trenčianskych tepliciach. Viac info na treehouse.sk.

dom na strome
zdroj: treehouse.sk

Donovaly

Donovaly taktiež poskytujú neopakovateľný zážitok v dome na strome Wildhouse. Môžete si vyberať z rôznych variant domov, Helios je prvým typom domu- je síce bez elektriny, ale je tam možné plynové vykurovanie. Minimalistický interiér je ideálny na spojenie s prírodou a oddýchnutie od materialistického sveta. Druhý domček sa nazýva Flora vybavený prírodnými materiálmi a priestrannou terasou. Súčasťou tohto domčeka je základná výbava, suchá toaleta a množstvo skrytých radostí (napríklad v podobe lanovej hojdačky).

Posledným tipom na domček v Donovaloch je dom na strome Fauna, ktorý poskytuje rovnakú výbavu ako už spomínaný domček Flora. Vo všetkých typoch ubytovania vás ráno budú očakávať chutné raňajky v piknikovom koši a samozrejme neuveriteľné tiché prostredie v objatí prírody.

domček
zdroj: wildhouse.sk

Bratislava

Niekedy aj potrebujeme vypadnúť, no nechce sa nám cestovať ďaleko. Aj v Bratislave sa nachádza domček na strome. Konkrétne sa nachádza v Kačínskej doline a umožňuje prežiť nádhernú noc v lone prírody. Vďaka jeho umiestneniu sa nesmierne rýchlo môžete z ruchu mesta dostať priamo do lesa, kde budete vnímať len zvuky prírody vôkol vás a vychutnáte si ranné prebudenie v lone prírody. Takto sa môžete jednoducho zastaviť z ruchu bežného života a vychutnať si ticho na meditáciu, načerpanie novej energie a to za skvelú cenu 100€ za jednu noc.

Kapacita domčeka je maximálne vhodná pre 3 osoby. Do domčeka vedie točité schodisko, elektrika nie je zavedená. V okolí domčeka sa nachádza aj altánok s ohniskom. K dispozícii máte bandasku s vodou a suchú toaletu. Na terase si môžete vychutnať romantický večer a rovnako aj rannú pohodu so spevom vtákov a zvukmi prírody.

Modra

Na Slovensku vyrástol domček na strome aj v Modre, konkrétne sa jedná o Oak Treehouse, ktorý sa nachádza v blízkosti vínnych pivníc. Nachádza sa v dubovom lese a poskytuje neuveriteľný výhľad na okolitú prírodu. Zažijete v ňom tiché chvíle v spojení s prírodou, pričom samotný domček disponuje aj elektrinou. Predstavuje teda ideálny priestor aj na dlhšiu dovolenku. Problémom však je predovšetkým to, že domček je veľmi vyťažený kvôli stálemu počtu zákazníkov, ktorý chcú zažiť tento neprekonateľný zážitok na vlastnej koži.

dom na strome
zdroj: oaktreehouse.sk

Svätý Jur

Svätý Jur pre svojich zákazníkov tiež ponúka domček na strome s názvom DuboDom, ktorý je umiestnený v súkromnej vinici. Nachádza sa na starom dube a je obklopený krásnou prírodou Malých Karpát. Pri návšteve tohto luxusného domčeka máte tiež možnosť zapožičať si 2 elektrobicykle a kúpaciu kaďu. Domček ponúka ubytovanie pre 1 až 4 zákazníkov, pričom domček je elektrifikovaný a plne vybavený pre všetky vaše potreby. Viac o samotnom domčeku na strome nájdete na stránkach dubodom.sk.

dubodom
zdroj: dubodom.sk

Liptovské domčeky

Liptov ponúka pre svojich návštevníkov taktiež domček na strome, ktorý sa konkrétne nachádza v okolí Liptovských Sliačov. Nádherná príroda Nízkych Tatier je ideálnym priestorom na strávenie príjemného západu, či východu slnka na nádhernej terase. V domčeku nie je prístup k elektrike ani k vode takže predstavuje ideálny priestor na spojenie s prírodou a zažitie útulnej atmosféry v srdci prírody v svetle sviečok. Noc stojí počas týždňa 130€/noc a počas víkendu 140€/noc.

Prešov- domy na strome

V Prešove máte rovnako možnosť vychutnať si nádherný pobyt v krásnej prírode pieninských lesov. V ponuke je tiež ohnisko, posedenie, terasa a altánok. Tento priestor je vhodný pre rodiny s deťmi, či zamilované páriky. V domčeku môžete stráviť nezabudnuteľné momenty v krásnej a ničím nerušenej prírode. K dispozícii je aj kúrenie, raňajky, zatienenie a bezplatné parkovanie. Objekt sa nachádza v lokalite Kamienka, Prešov.

Domy na strome a ich výhody

Výhody pobytu v domčeku na strome sú nespočetné. Predovšetkým si užijete nesmierne súkromie to priamo v obklopení krásnej prírody. Málokedy sa nám už podarí takto žiť v súlade s prírodou a vnímať jej rytmy a zvuky. Pokiaľ však odíde na domček na strome, máte celý deň a noc na pozorovanie okolitej harmónie prírody. Dodá vám to nesmierny pokoj a ide tiež o formu meditácie, ktorá je v dnešnom zrýchlenom svete tak potrebná.

Čerstvý vzduch a pobyt v nedotknutej prírode môže pomôcť aj rôznym respiračným ochoreniam, rovnako ako psychickým problémom. Navyše si však môžete zažiť trochu iný deň, bez stále elektronického vybavenia, ktoré urobí všetko za vás. Aj to môže byť príjemná zmena a trochu vás to vráti späť do reality z toho obláčika, v ktorom všetci žijeme. Zároveň ide o nezabudnuteľný moment, ktorý môžete stráviť s vašimi najbližšími a najkrajšie je na tom, že si užijete čaro prítomného okamihu.

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *