móda 11. Jún 2012

Mladý slovenský módny talent: Hviezda Maka Gallik

autor: Duo Svojských

Maka Gallik je mladá slovenská dizajnérka. Počas štúdia Školy úžitkového výtvarníctva v Kremnici sa pod vplyvom radostí a nerestí stredoškolského štúdia začala venovať šitiu kabeliek. Historka, ktorou je jej graciózny začiatok sprevádzaný nie je pre ucho letmého čitateľa. Prezradíme však, že jedno letné obdobie a nuda v ateléri, ľahký nábeh na ťažký workoholizmus, vrodená kreativita ako dar od boha a k tomu jemný podnikateľský cit sú tie správne okolnosti, pri ktorých nesmiete zaváhať. Samozrejme, že všeobecné charakteristiky tohto typu nie sú Maka. Ak si však pridáte trochu šialenstva, egocentrizmu, hedonizmu, precíznosti, nechcenej nevšímavosti, obrovského chtíču a retro ľúbeznosti, voilá: Maka Gallik.

Každá vec, ktorú vytvorí je ako na ňu. Nemá rada sériovú výrobu, radšej vyrába stále nové kúsky so svojim podpisom. V ušitých prvotinách sa najskôr premáva sama a ak sa jej páčia, ak sa s nimi stotožní, je to znamenie aby uzreli svetlo sveta.


Svoju prvú kabelku predala už na základnej škole. Tú prvú pod svojou značkou predala kamarátke, cez Facebook. Neskôr sa jej pôsobenie presunulo i na sashe.sk, fleur.cz, portfolio.sk či na rakúske dawanda.com. Dnes si už môžeme pozrieť aj jej vlastnú stránku: www.makagallik.eu. Webové predávanie doplnila aj o to nadstavbové, marketové, čo máme všetci tak radi, pretože tam vieme vybrané kúsky i ošahať. Pri tom zistíme, že kabelky sú väčšinou z koženky, majú úplne mäkučkú farebnú podšívku, šité sú veľmi kvalitne a doplnené o hviezdu akou je ona sama. Lahodné na oko, na dotyk i na nosenie.


Inšpiráciu čerpá všade navôkol. Jej profesionálna deformácia sa prejavuje už len v tom: „Predstavte si, že vidíte ponožky. Ja v tom vidím kabelku.“ Postupom času však nevidela len kabelku, začala vidieť aj oblečenie. Tričká pre mužské pokolenie, šaty a bolerká pre dámy. Nečudo,veď už ako dieťa zvykla svojej mame rozstrihávať oblečenie a tvoriť módu bábikám.


Na záver len to, že cieľová skupina je neobmedzená. Môžeš to byť ty, alebo aj ty. Treba sa nebáť!


zdroj: duosvojskych.blogspot.sk